Як робити щеплення цуценятам.

Турбота про здоров'я цуценя - це не тільки правильне годування і дотримання правил гігієни. Маленьких собак, також як і людей, необхідно оберігати від різних захворювань і інфекцій. А оскільки імунітету до безлічі небезпечних хвороб у цуценят ще немає, потрібно робити їм щеплення .
Вам знадобиться
  • Вакцина для цуценят, глистогінний препарат.
Інструкція
1
Перше щеплення зазвичай робиться у віці одного місяця. Тому якщо ви купуєте цуценя, який старше чотирьох тижнів, він вже повинен бути щеплений. Обов'язково уточніть цю інформацію у продавця або заводчика і вимагайте, якщо це необхідно, документи про щеплення. Але навіть у тому випадку, якщо щеня не щеплена, засмучуватися не варто. Здорові собаки, які довго перебувають на грудному вигодовуванні і відмінно себе почувають, отримують всі необхідні антитіла від матері і володіють хорошим імунітетом. Якщо цуценя тримали на грудному молоці без прикорму, перше щеплення йому можна зробити на один-два тижні пізньої.
2
Обов'язкове правило - перед кожним щепленням перевіряйте стан вашого цуценя. Якщо малюк веселий і життєрадісний, добре їсть і проявляє активність - все в порядку. А от якщо щеня ослаблений, у нього проблеми з травленням або він недавно переніс яке-небудь захворювання, з щепленням краще почекати до повного одужання. Якщо у вас виникають сумніви, краще проконсультуватися з ветеринаром. За тиждень до щеплення проведіть очистку від глистів. Використовуйте тільки якісні препарати, призначені спеціально для цуценят.
3
Саму вакцину придбайте у ветеринарній аптеці або зооцентр. Для першої щеплення це повинна бути вакцина Нобівак-PUPPY (Nobivac PUPPY DP). Вона комплексна і містить всі необхідні антитіла для формування імунітету місячного щеняти. Друге щеплення щеняті робиться через місяць після першої (зазвичай це двомісячний вік). Тут вже використовуйте вакцину Нобівак DHPPI + LEPTO (Nobivac DHPPi + L). Схема підготовки тварини до кожної щепленню однакова. Спочатку перевірте стан цуценя, потім дайте глистогінний препарат і через тиждень після цього ставте щеплення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oMmCQM1zp9k
Зверніть увагу
В тримісячний період у деяких цуценят починається зміна зубів. В цей час щеплення робити категорично заборонено. Дочекайтеся повної зміни зубів в вашого цуценя (це відбувається у віці 5-6 місяців) і тільки після цього робіть щеплення.
Корисна порада
Не забувайте про карантин після проведення щеплень. Хоч в організм собаки і надходить ослаблений вірус або його токсини, але все-таки це досить великий стрес. Слідкуйте за тим, щоб після другої і третин щеплення ваш щеня не спілкувався з вуличними тваринами і не бігав по вулиці хоча б два тижні.