Як зігнути алюмінієву трубу. нержавіюча труба загнути.

Часто виникає необхідність зігнути під тим чи іншим кутом алюмінієву трубу . І якщо при цьому важливо, щоб труба залишилася сурму і зберегла внутрішній діаметр, виникають проблеми. Які, втім, цілком вирішувані.
Вам знадобиться
  • - трубогиб або
  • - верстат Вольнова або
  • - пружина, відповідного діаметру або
  • - дрібний просіяний пісок,
  • - паяльна лампа або газовий пальник.
Інструкція
1
По-перше, для цих цілей промисловістю випускаються і реалізуються у вільному продажу трубогиби різних типів. Трубогиби бувають стаціонарні і ручні. Для домашніх потреб добре підійде, наприклад, трубогиб для тонкостінних труб. З його допомогою можна гнути мідні, алюмінієві тонкостінні труби з пластиковим покриттям і труби з нержавіючої сталі діаметром від 10 до 25 мм.
2
Перш ніж почати, встановіть на трубогиб потрібний кут сгібанія.Возьміте машинку в руки або затисніть її в тіскі.Вставьте трубу і починайте зводити рукоятки.
3
Домашні умільці успішно користуються верстатом Вольнова, який нескладно виготовити самому або замовити досвідченому мастеру.На малюнку: 1 - рукоятка, 2 - скоба, 3 - рухомий ролик, 4 - плита, 5 - ролик-шаблон, 6 - хомутик , 7 - труба.Вставьте трубу між роликами так, щоб її кінець увійшов до хомутик 7. Потім рукояткою 3 повертайте скобу навколо нерухомого ролика, поки не отримаєте необхідний ізгіб.Верніте рукоятку в початкове положення і виймайте трубу .Зажімайте в хомутик довгий кінець труби, а загинайте короткий.
4
Якщо ж ні трубогиба, ні верстата Вольнова немає, можна зігнути алюмінієву трубу , використовуючи пружину, яка підходить за діаметру.Поместіте пружину в трубу в місце згину і гніть , бажано на ролику. Пружина утримуватиме стінки труби від небажаного промінанія.І пружину і трубу попередньо бажано прогреть.Пружіну потім витягнете за закріплену попередньо дріт.
5
Ще один старий випробуваний умільцями способ.Набейте трубу сухим просіяним песком.Заглушіте надійно кінці, щоб під час операції пісок не видавіло.Закрепіте трубу в лещатах і нагрівайте паяльною лампою або газовим пальником місце майбутнього сгіба.Еслі папір, поднесенная до місця прогріву, починає обвуглюватися, значить, пісок прокалілся.Начінайте гнути трубу .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kM84W4i-T98