Як лікувати полікістоз нирок.

Поликистоз нирок являє собою досить важке захворювання, яке зачіпає відразу обидві нирки. При цьому тканина нирки уражається кістами різної величини. Поликистоз найчастіше є спадковим захворюванням. Він буває вродженим, в такому випадку дитина з'являється на світ вже з збільшеними нирками, які мають дольчатое будову. Іноді дане захворювання проявляється в старшому віці.
Інструкція
1
Лікування полікістозу нирок може бути тільки симптоматичним. Уникайте надмірних навантажень, тривалої ходьби, а також тряскою їзди, остерігайтеся інфекцій, простудних захворювань. Слідкуйте за станом зубів і носоглотки.
2
При появі макрогематурии (крові в сечі) дотримуйтесь строгий постільний режим, це зможе забезпечити зупинку кровотечі без призначення будь-яких гемостатичних ліків.
3
Вживайте їжу, яка містить в собі достатню кількість білка (молоко, сир), обмежте прийом жирів і вуглеводів. Також скоротіть до мінімуму прийом натрію (кухонної солі).
4
Якщо полікістоз у вас супроводжується пієлонефритом (серйозне урологічне захворювання, яке характеризується появою в нирках сильного запального процесу), то необхідно антибактеріальне лікування, яке призначається лікарем виходячи з результатів посіву сечі на мікрофлору, а також чутливості до антибіотиків.
5
При поликистозе нирок можливо хірургічне лікування, але тільки при виникненні певних ускладнень: вираженого больового синдрому, консервативно некупируются макрогематурии, нагноєння кісти, гіпертензії, яка не піддається консервативному лікуванню, а також при великих кістах, які здавлюють магістральні судини, при великих каменях у сечоводі або балії, при злоякісних переродженнях кіст.
6
Хірургічна декомпресія - ігніпунктура - допомагає домогтися зменшення розміру кіст, знижує внутрипочечное тиск, знімає біль, покращує мікроциркуляцію в нирці. Цей процес являє собою занурення сильно нагрітих пріжігателей в певні тканини тіла на велику глибину з метою лікування полікістозу.
7
В даний час хірургічним методом, який можна самостійно вибрати, є чрезкожная пункція кіст. Таким чином відбувається видалення вмісту кісти нирки з подальшим введенням медичних препаратів для запобігання утворення подальших рецидивів (відновлення) даного захворювання в порожнину кісти, без відкритого хірургічного втручання. Дана процедура виконується, як правило, амбулаторно.
Зверніть увагу
Але найважливіше напрям в лікуванні полікістозу яєчників визначить бажання жінки: що вона хоче отримати. Якщо дана пацієнтка зацікавлена у вагітності, то потрібно прагнути, насамперед, саме до цього. Починаємо лікувати причину захворювання у гінеколога, а потім, через 3-4 місяці, підключаємо дерматолога.
Корисна порада
Якщо не лікувати полікістоз яєчників, то тривалі гормональні розлади в організмі можуть призвести до розвитку раку матки. Які аналізи потрібно здати для діагностики полікістозу? Як вилікувати полікістоз яєчників? Існує кілька методів лікування полікістозу, які призначаються гінекологом в залежності від віку пацієнтки, симптомів і ускладнень хвороби