Як почати писати пісні. Як написати оригінальну пісню для початківців.

Жартівлива строчка «нікому працювати на заводах, одні гітаристи в країні», насправді, дуже далека від реальності - музикантів та авторів пісень не так багато. Складно сказати, чому це так - адже можливостей у початківців авторів сьогодні набагато більше, ніж будь-коли.
Інструкція
1
Почніть з переробки відомих пісень. Це найбільш простий і зручний для початківців жанр віршування: у вас вже буде готова мелодія, побудова фраз і настрій пісні . Вельми зручно переробляти композиції під певні події - виступ команди КВН, привітання трудового колективу з восьмим березня або жартівлива пісня в честь ювіляра. Уже після зміни одного-двох текстів ви відчуєте себе набагато впевненіше.
2
Почніть з репу або речитативу. Даний жанр вельми точно визначений як «бажання співати тяжіє над умінням співати», і почасти заслужено: написання пісень не зажадає від вас складних гармоній і мелодій - лише допоможе відпрацювати вміння римувати. Крім того, оскільки мелодійність не так важлива, інструментали в цьому стилі досить універсальні, і на музичних форумах ви можете знайти сотні варіантів оформлення для власних композціі.
3
Освойте музичний інструмент. Безумовно, написання складних мелодій зажадає від вас хоч якогось аккомпанирования себе. Класичний і універсальний варіант - гітара, яку можна освоїти буквально за два місяці. Якщо ж ви хочете залишитися в жанрі речитативу або навчитися писати відразу повноцінні композиції, то скористайтеся програмами для ПК, такими як Fruity Loops - вони допоможуть вам писати мелодії будь-якого рівня якості та складності.
4
Слухайте багато музики різних жанрів. Все вже придумано до нас, тому немає нічого поганого в тому, щоб ретельно вивчити область, в якій працюєте. Якщо ви хочете стати автором популярних пісень, то вам апріорі потрібно знати творчість всіх масових виконавців, як в Росії, так і за кордоном. Крім того, дуже корисним буде вивчити й інші жанри - можливо, ви знайдете, ніж надихнутися.
5
Не намагайтеся писати виключно шедеври. Подивившись на творчість різних виконавців, ви можете помітити, що далеко не кожна їхня пісня претендує на звання «хіта». Тому й ви - не намагайтеся вкладати в кожну пісню все, що є у вас на душі. Як досить точно помітив Віктор Пєлєвін: «Продавати найцінніше потрібно якомога пізніше і якомога дорожче, тому що потім торгувати вже буде нічим».
Корисна порада
Показуйте вийшло не всім підряд, а лише людям, у чиєму думці впевнені. Недоречна похвала може погано вплинути на якість подальших ваших пісень.
Реп та хіп-хоп стали сьогодні настільки популярними, що в молодіжному середовищі практично неможливо знайти підлітка чи молодої людини, яка б не захоплювався подібної музикою і не мріяв створювати власні пісні, щоб читати реп і творчо реалізовуватися. Так як реп - це речитатив, в ньому дуже важлива смислова складова, а також важливі стилістичні особливості текстів. Якщо ви хочете займатися творчістю в хіп-хопстіле, вам варто дізнатися, як пишуться стильні та оригінальні тексти з незвичайними римами і глибоким змістом.
Інструкція
1
Багато починаючі поети вважають, що римувати слова дуже просто, проте насправді створити незвичайну риму досить важко - для цього потрібен талант. Для того щоб ваші пісні не були посередніми і банальними, уникайте однокореневих рим (наприклад, прийшов-пішов), рим-дієслів (дати-мовити), схожих іменників (троянди-морози, рада-відповідь, і так далі). Всі ці рими є нудними і побитими.
2
Прагніть створювати рими, які не є очевидними на перший погляд, але насправді додають тексту яскравості, а вам - професіоналізму. В таких римах не обов'язково поєднувати два слова - одне слово може римуватися з цілим словосполученням, ви можете римувати іменник і прислівник, дієслово і займенник, і так далі. Це дає простір для творчості і відкриває нові горизонти перед вашими піснями.
3
Також важливо не тільки придумувати рими, а й правильно розміщувати їх в пісні. Найпростіше розмістити римовані слова в кінці кожного рядка, як це зазвичай робиться у віршах і пісенних текстах, але реп звучатиме набагато характернее і емоційніше, якщо розміщувати риму через два-три слова так, щоб римувалися не тільки кінці рядків, а й їхні середини .
4
Також можна римувати по два слова поспіль, не роблячи між ними пауз. Чим більше в тексті оригінальною і нетиповою рими - тим яскравіше буде ваш текст. Пам'ятайте про головне - рима повинна бути неточною. У ній не повинні збігатися абсолютно все звуки, але вона повинна створювати у глядача відчуття ритмічної словесної музики.
5
Використовуйте співзвучні слова в текстах, навіть якщо вони на перший погляд не відповідають один одному. На грі слів, зміни в наголосах і використанні фраз, схожих один на одного, можна незвично зіграти і створити запоминающуюся пісню .
6
Навчитися відчувати такі рими ви зможете тільки в результаті тренувань, тому не бійтеся створювати тексти самостійно - чим більше пісень ви напишете, тим більше буде вдосконалюватися ваша майстерність. Навіть якщо на самому початку ви не зможете створити шедевр, згодом ваші пісні будуть відповідати тому високому рівню, на який ви претендуєте.