Як зробити ручний бур. Бур ручної своїми руками.

Ручний бур є практично незамінним інструментом для проведення як ремонтно-будівельних, так і садово-дачних робіт. Садовий ручний бур широко використовується при посадці дерев, установці стовпів, заливці фундаментних опор та інших земляних роботах. Зробити ручної бур цілком можливо своїми руками, а фінансові витрати при виготовленні бура будуть значно нижче, ніж у випадку покупки готового інструменту.
Вам знадобиться
  • - гладка арматура;
  • - шматок Азов труби;
  • - сталевий лист;
  • - дриль;
  • - зварювальний апарат ;
  • - токарний верстат;
  • - наждачний круг.
Інструкція
1
Зробіть із сталевого листа заготовки для лез ручного бура. Діаметр кожної деталі повинен бути приблизно на 5 мм більше діаметра отворів, які ви плануєте пробурити за допомогою даного бура. При бажанні можливо виготовлення декількох лез різного діаметру.
2
Просвердлите в центрі кожної заготовки отвір. Діаметр даного отвору повинен бути на 1 мм більше діаметра арматури, яка буде використовуватися в якості стійки ручного бура.
3
виточити сталеві втулки на токарному верстаті. Просвердлите у втулках два радіальних отвори. Наріжте в даних отворах різьбу. Дана різьба необхідна для того, щоб прикріпити леза ручного бура до стійки за допомогою болтів.
4
Виріжте у заготовки леза бура невеликий сектор за допомогою відрізного круга. Розтягніть зовнішні кінці даного розрізу таким чином, щоб вийшла гвинтова поверхню. Заточите нижню сторону вирізу під кутом 45-60 градусів. Лезо для бура готово.
5
Зробіть на стійці бура лиски глибиною приблизно 3 мм. Лиски робляться за допомогою наждачного круга, на відстані в 8-10 см від кінця стійки.
6
Заточите нижній кінець стійки під кутом в 25-30 градусів. Сформуйте на нижньому кінці стійки спіральні канавки за допомогою відрізного круга.
7
Приварите до кінця стійки свердло по металу відповідного діаметру. Завдяки цьому свердла ваш бур буде легше входити в щільно утрамбовану грунт.
8
Прикріпіть до стійки бура знімну ручку. Ручка фіксується на стійці за допомогою втулки. Виготовте додаткові коліна стійки з тієї ж арматури. При необхідності буріння на велику глибину ви зможете зняти ручку і подовжити стійку за допомогою додаткових колін і перехідних втулок.