Як зробити титри.

Створення титрів може стати настільки ж захоплююче творчим завданням для відео аматорів, як і виробництво самого відео. У професійних колах створенням титрів займаються спеціально навчені цій дизайнери та художники. Завдяки сучасним технологіям можна в домашніх умовах створити титри для свого фільму або кліпу.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - Adobe Premier Pro;
  • - Adobe After Effect;
Інструкція
1
Відкрийте відео, до якого збираєтеся зробити титри в програмі Adobe Premier Pro. Додайте його на Timeline. За допомогою бігунка виберіть місця, в яких повинні будуть з'явитися титри . Увімкніть додаткову відео доріжку (над доріжкою з відео). Саме на ній ви будете розміщувати створені титри .
2
Відкрийте вікно створення титрів (File, New, Title). Якщо ви вже працювали з титрами в інших програмах, наприклад, в Photoshope, вам буде значно легше розібратися. В Adobe Premier Pro можна створювати анімовані титри і додавати до них всілякі ефекти.
3
Введіть текст титру «в полі для тексту». Підберіть необхідний розмір шрифту. Слідкуйте за тим, щоб розмір був пропорційний екрану. Назву можна зробити трохи крупніше, а підписи дати і місця створення відео - менше.
4
Підберіть шрифт, відповідний до загального вмісту фільму стилістично. Якщо ви робите репортаж, використовуйте стандартні друковані шрифти. Якщо це відеокліп, можете протестувати різні види шрифтів. Існують спеціальні програми, що дозволяють створювати шрифти самостійно.
5
Підбирайте колірну гамму. Орієнтуйтеся на утримання, стиль самого фільму. Слідкуйте за тим, щоб титр не загубився на картинці. Для цього вибирайте максимально контрастний колір для оформлення. На темному тлі - світлий текст, і навпаки. Якщо картинка, на яку потрібно встановити шрифт строката - використовуйте жовтий колір. Зазвичай він помітний на будь-якому фоні.
6
Продумайте розташування титрів в межах кадру. Не варто накладати титр поверх інших написів (якщо вони присутні в зображенні). Уникайте блокування титрами особи людям, які з'являтимуться на відео. Найкраще розташовувати титри в нижній або верхній частині екрана.
Зверніть увагу
Обов'язково використовуйте плавні переходи під час появи титрів на екрані (Cross Dissolve).
Корисна порада
Використовуйте для створення титрів програму Adobe After Effect. Вона вимагають особливої майстерності, але дозволяє намалювати титри самостійно, поставити їм всілякі види руху і ефекти.
Фільми бувають хорошими і поганими. Якщо погані фільми видаляються відразу ж після перегляду, то хороші хочеться залишити, що б потім, можливо, переглянути їх ще разок. Як правило, для цього їх записують на диски. Але що робити, якщо фільм довгий, і на диск не поміщається буквально кілька мегабайт? Наприклад, можна обрізати у нього титри.
Вам знадобиться
  • VirtualDub
Інструкція
1
Для того, що ви вирізати титри у відеоролика, буде потрібно будь-який редактор відео, наприклад невеликий і безкоштовний VirtualDub. Завантажити його можна з офіційного сайту розробника http://virtualdub.sourceforge.net/. Збережіть архів на диск і розпакуйте в зручний для вас місце. Інсталювати редактор не потрібно, він готовий до використання.
2
Запустіть файл VirtualDub.exe. Вам буде представлена ліцензія GNU GENERAL PUBLIC LICENSE, натисніть ОК, а потім на кнопку Start VirtualDub. Відкрийте ваш відеофайл через верхнє меню File - Open video file або натисніть Ctrl + O і дочекайтеся поки VirtualDub завантажить і обробить файл.
3
Інтерфейс редактора простий і інтуїтивно зрозумілий. У лівому вікні показано вихідне якості ролика, в правому - отримане після обробки. Внизу є смуга перемотування і стандартні кнопки плеєра. Крім цього є кнопки переходу по ключовим кадрам, сканування до наступної сцени і кнопки установки початку і кінця вибраного епізоду.
4
На смузі перемотування, встановіть движок там, де буде початок вирізуваного ролика. Після цього у верхньому меню виберіть Edit - Set selection start або натисніть клавішу Home. Тепер відведіть движок туди, де ролик буде закінчуватися і виберіть Edit - Set selection end або натисніть клавішу End. Виділена область забарвилася в блакитний колір.
5
Зараз залишилося вибрати компресію вибраної ділянки. Якщо ви хочете залишити відео та звук в тому ж стані, в якому вони і були, то у верхньому меню Video і Audio виберіть рядок Direct stream copy.
6
Залишилося тільки зберегти новий файл. Для цього у верхньому меню натисніть File - Save as AVI. Введіть нове ім'я файлу та натисніть кнопку «Зберегти». Дочекайтеся поки редактор скопіює вирізаний ділянку на диск. Для перевірки запустіть вийшов файл. Якщо ви все зробили по інструкції, то рассинхронизации відео та звуку бути не повинно.