Як видалити акрилову фарбу. видалення акрилової фарби.

Сьогодні велика частина акрилових фарб виготовляється на водній основі. Завдяки цьому, вивести пляму від акрилової фарби з одягу або інших поверхонь можна без застосування будь-яких хімічних засобів. Проте, робити це необхідно негайно, поки фарба ще не встигла висохнути. В іншому випадку з плямою доведеться неабияк повозитися.
Вам знадобиться
  • - зубна щітка;
  • - відбілювач (без хлору);
  • - пральна машина;
  • - пральний порошок;
  • - синтетичне миючий засіб (не плутати з пральним порошком).
Інструкція
1
Виверніть річ навиворіт, підставте під струмінь холодної води тим місцем, де просвічує фарба. Якщо пляма свіже, потужний натиск води повинен її змити без сліду. Відіжміть річ.
2
Помістіть вологу річ автоматичну пральну машину, додайте синтетичного миючого засобу, причому кондиціонери для білизни та інші подібні кошти не застосовуйте. Виберіть найтривалішу програму для прання в холодній воді. Після закінчення прання витягніть річ і огляньте її на предмет залишилася фарби. Якщо вивести її до кінця не вдалося, повторіть процедуру.
3
Якщо навіть повторна прання не принесла бажаного результату, змочіть місце з плямою фарби водою, на м'яку зубну щітку нанесіть трохи миючого засобу і акуратно потріть річ. Робити це потрібно круговими рухами. Залишки кошти видаліть під струменем води (50-60оС).
4
Попередньо оброблену одяг помістіть в пральну машину, задайте режим з урахуванням типу тканини. На цей раз прати потрібно в гарячій воді. Якщо тканина «боїться» високих температур, підберіть максимально допустиму для даного матеріалу температуру. Хлорсодержащие, кисневі відбілювачі та інші засоби для виведення плям застосовувати допускається.
Зверніть увагу
У випадку з кольоровими тканинами використовувати хлорсодержащий відбілювач вкрай не рекомендується, якщо ви не хочете, щоб речі полиняли. Цвітну одяг можна прати відповідними засобами для виведення плям, що не містять хлору та інших згубних для кольорових речей добавок.
Корисна порада
Для видалення «складних» плям фарби фахівці рекомендують скористатися пральним порошком (саме пральним порошком, а не синтетичним миючим засобом, оскільки порошок набагато ефективніше) для складних забруднень. Властивості засобу вказуються, як правило, на упаковці.
Сучасні акрилові фарби в переважній більшості виготовляються на водній основі. Тому вивести пляму можна, не використовуючи хімічні розчини. Але робити це бажано, поки воно свіже і фарба ще не встигла засохнути.
Вам знадобиться
  • - зубна щітка;
  • - відбілювач;
  • - якісний пральний порошок;
  • - пральна машина;
  • - вода.
Інструкція
1
Виверніть одяг навиворіт, підставте місце, на якому видно акрилова фарба під струмінь холодної води. Напір повинен бути досить потужним, щоб змити сліди який не встиг схопитися з тканиною барвника. Відіжміть річ, щоб видалити надлишкову вологу.
2
Помістіть вологий одяг в пральну машину-автомат. Засипте порошок (не використовуйте ополіскувачі та інші добавки, які звичайно застосовуються в процесі прання), задайте режим прання в холодній воді, вибравши найтривалішу за часом програму. Після закінчення прання огляньте чистий одяг. Якщо видалити фарбу з одягу не вийшло, виперіть її ще раз.
3
Якщо вивести пляму не вдалося і після повторної прання, змочіть це місце водою. Тепер нанесіть на м'яку зубну щітку невелику кількість порошку і акуратно потріть забруднення. Втирайте порошок в тканину круговими рухами. Видаліть залишки порошку під струменем гарячої води (оптимальна температура 50-60 градусів).
4
Помістіть попередньо оброблену одяг в пральну машину і задайте режим прання в гарячій воді, обов'язково враховуючи тип тканини. Якщо тканина не призначена для обробки при високій температурі, виберете ту програму, яка максимально відповідає фактурі матеріалу. В процесі прання можна використовувати відбілювач, що містить хлор, чи інший засіб для виведення плям.
Зверніть увагу
Ніколи не використовуйте відбілювач для обробки кольорових речей, тому що в його складі містяться речовини, які роз'їдають колір. Такий препарат призначений тільки для білих матеріалів. Для прання кольорового одягу застосовуються відповідні засоби для виведення плям, які не містять хлору та інших аналогічних добавок.
Корисна порада
Щоб видалити фарбу з одягу, фахівці рекомендують використовувати пральний порошок для складних забруднень. Властивості чистячої суміші, як правило, вказані на упаковці.