Як зберігати цибулю. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Лук незамінний при приготуванні різних страв і салатів. Після збору врожаю перед багатьма виникає питання, як правильно зберігати цибулю? На це питання є багато відповідей.
Інструкція
1
Про збереження врожаю цибулі потрібно подбати ще при виборі сорту для посадки. Потрібно підбирати сорти, які довго зберігаються, а також, які добре визрівають в даній місцевості. Тривала схоронність закладена в цибулі генетично. Найкраще зберігається цибуля, який спочиває глибоко і в якому багато сухих речовин і ефірних масел.
2
Також схоронність лука залежить від агротехніки його обробітку. З другої декади липня цибулю перестають поливати, все літо борються зі шкідниками і ні в якому разі не перекармливают добривами. Наприкінці липня бадилля у цибулі повинна вся лежати. Якщо бадилля не лягає, її накочують, приблизно до 20 липня.
3
Жнива роблять у кінці липня, в крайньому випадку, на початку серпня. Урожай цибулі після збирання добре просушують і дозрівають.
4
Після того, як цибуля просох і дозрів, його обрізають, залишаючи перешийок не менше 5 сантиметрів. Корінці обривають. На зберігання закладають тільки чистий, сухий, добре дозрілий цибулю. Перешийок повинен бути обов'язково сухим. Складають цибулю в ящики і зберігають у приміщенні з температурою від 0 до 18 градусів. Головне, щоб температура повітря була стабільна і в приміщенні було сухо.
5
Деякі зберігають цибулю, пов'язуючи його кіскою, але можна зберігати і просто в сітці, підвішеної в підпіллі. Бадилля при цьому повинна бути сухою. У приміщенні повинно бути прохолодно і сухо.
Корисна порада
цибуля, зберігання, сушка
Лук є джерелом безлічі вітамінів, так необхідних у зимову пору року. Але для того, щоб зуміти заповнити їх нестачу і зберегти урожай з осені, потрібно знати, де зберігати цибулю і як правильно це робити в умовах звичайної квартири.

Необхідні температурні умови для зберігання цибулі

Тут слід підібрати місце, в якому буде не надто жарко, але при цьому і не надмірно холодно. Для збереження корисних якостей вітаються плюсові температури, але не вище 15-18 градусів. Якщо в приміщенні буде тепліше, то великий ризик того, що зберігання цибулі може зіткнутися з такими проблемами, як його проростання. Безумовно, зелень цибулі не менше корисна і також багата вітамінами, але для господарів важливо, щоб процес її виростання був контролюємо, інакше зміст в запасах саме ріпчастої цибулі просто пропадає.
При температурах нижче нуля цибулю банально замерзає, так само як і будь-який інший овоч, після чого використовувати його можна, але не розраховуючи на подальше тривале зберігання.

Рівень вологості для зберігання цибулі в квартирі

Важливо, щоб він був не вище 60-70%, інакше цибуля може почати гнити. Уникнути цього можна двома способами: - створивши для лука герметичну середовище проживання, якою може стати звичайна скляна трилітрова банка з кришкою, от тільки лука туди занадто багато не покладеш і цибулини доведеться сортувати за розміром; - регулярно переглядаючи запаси і вчасно прибираючи із загальної маси підгнилі головки.
В ідеалі бажано організувати такі умови зберігання, при яких цибуля буде знаходиться на шляху потоків циркулюючого повітря і багато в чому це залежить не тільки від наявності протягів, але і від способу зберігання.

Підготовка лука до зберігання

Чи не також важливо, як підібрати відповідні умови, підготувати до зберігання сам лук. Для цього його слід ретельно просушити, а також, по можливості, прибирати його в той проміжок часу, коли немає опадів. Зазвичай цибуля підсушують на відкритому повітрі, під променями сонця це займає кілька годин, в тіні пару діб. Але якщо такої можливості немає, то можна підсушити урожай в тому числі і в електросушарці або духовій шафі.

Як зберігати цибулю в квартирі

Тут слід використовувати будь-яку тару, яка дозволить луку провітрюватися. Класичний спосіб зберігання - це розвішані коси з лука, сплетені за подобою вінка. В такому варіанті цибулю зручно не тільки зберігати, а й використовувати, обрізаючи ножицями по одній головці, чи не розпускаючи всю косу. Також можна скласти цибулю в будь-який дерев'яний або пластиковий ящик з достатньою кількістю отворів в днищі і на бічних частинах для циркуляції повітря. При такому підході цибуля буде зберігатися довго і не втратить своїх властивостей.