Як дізнатися пробіг камери.

Дзеркальні цифрові фото камери володіють певним пробігом. Для кожного апарату ресурс спрацьовувань затвора свій. Приміром, у дзеркальних камер Canon EOS пробіг зазвичай становить 50000-100000 кадрів. Дізнатися його можна кількома способами. Для прикладу візьмемо конкретну модель - Canon EOS 20D.
Інструкція
1
Перший спосіб простий, але не безкоштовний. Зверніться в сервісний центр, де вам визначать пробіг спрацьовувань затвора вашої фото камери . Коштувати це буде близько 20 доларів.
2
Також, якщо у вас апарат з процесором Digic IV, пробіг затвора можна визначити за допомогою програми EOS Info, яку можна знайти в інтернеті, ввівши відповідний запит. А дізнатися модель процесора можна, подивившись опис характеристик вашого фотоапарата.
3
Максимальна кількість спрацьовувань затвора «дзеркалки» Canon EOS 20D - 100000 спрацьовувань. Тобто ви можете зробити 100000 кадрів на ваш новий фотоапарат, після чого доведеться міняти дзеркало (затвор).
4
До речі, розглянута модель дзеркальних фотокамер Canon оснащена процесором Digic II, а тому обчислити пробіг затвора буде дещо складніше, оскільки програма EOS Info вам не допоможе.
5
На щастя, в інтернеті можна знайти іншу програму, що дозволяє дізнатися пробіг камери . А називається вона Xvi32. Введіть в пошуковику запит типу «скачати xvi32», завантажте програмку на ПК, розпакуйте в потрібну папку на жорсткому диску. Крім того, вам буде потрібно файл raw (.cr2) з вашої фото камери .
6
Запустіть програму Xvi32, перейдіть в меню Tools -> Data Inspector. Натисніть на big-endian. Підтвердіть вибір натисканням кнопки "Ок". Далі виберіть пункт меню File -> Open -> Ваш raw-файл. Перейдіть в Address -> Go to. Відзначте Hexadecimal і наберіть в полі нижче 95D. Підтвердіть вибір натисканням кнопки "Ок".
7
Далі перейдіть в Tools -> Decode Number і подивіться в віконці на рядок XX XX As Word ... Цифрове значення після знака ";" і буде пробігом вашої фото камери .