Як знезаразити грунт. вапно для обрабокі ґрунту.

Через те, що не кожен власник невеликого земельної ділянки може дозволити собі розкіш залишати землю під паром, в ній накопичується велика кількість шкідливих комах і мікроорганізмів, які можуть зіпсувати значну частину врожаю, якщо грунт періодично НЕ знезаражувати.
Інструкція
1
Хімічна обробка грунту такими препаратами як хлорне вапно, формалін і хлорпікрин дає відчутний результат у боротьбі з комахами, збудниками грибкових захворювань рослин, але потрібно бути обережними, тому що ці хімічні речовини можуть пригнічувати ріст рослин. Тому обробку ними належить проводити восени. Формалін використовують у боротьбі зі збудниками чорної ніжки. Приготуйте розчин з розрахунку один літр 40-процентного формаліну на сто літрів води. Для обробки одного метра квадратного ґрунту вам знадобиться двадцять літрів розчину. Хлорпікрин вносять, якщо товщина шару ґрунту двадцять сантиметрів, з розрахунку шістдесят грам на один метр квадратний. Його вносять осенью.Хлорную вапно вносять в сухому вигляді сто- двісті грам на один метр квадратний ґрунту (при шарі в двадцять сантиметрів) і зашпаровують граблями. Її застосовують від збудників бактеріальних і грибкових захворювань. Вносять тільки восени, так як хлорне вапно пригнічує ріст рослин.
2
Термічна обробка ґрунту підвищує її родючість, вбиває шкідливих комах і збудників хвороби. Джерелом пара може стати паровий котел. Грунт пропарюють протягом години. Так само грунт можна помістити на металеві листи і прожарити, постійно помішуючи. Таким чином готують грунт для посадки кімнатних рослин в горщики. Можна обробити землю і крутим окропом, але після цього її доведеться дуже довго просушувати.
3
Біологічний метод - найдовший спосіб обробки. Заражену і виснажену землю, складають у штабель висотою в один метр і шириною близько трьох метрів. Її укладають шарами, чергуючи з гноївкою або фекаліями. В кислу грунт вносять гашене вапно з розрахунку чотири кілограми вапна на один кубічний метр землі. Її залишають в штабелях на два - три роки. За цей період її два рази перекопують, бур'яни видаляють. За цей час в штабелях гинуть, шкідливі бактерії і шкідники. Але, якщо вам необхідно знезаразити грунт від білої гнилі та кили, її необхідно витримати в штабелях не менше чотирьох років.