Як визначити відстань до планет.

Незважаючи на те, що самі ближні від нас планети шалено далекі від Землі, відстань це має кінцеве значення. А раз так - воно може бути визначене. Причому вперше це було зроблено дуже давно - ще за часів Стародавньої Греції астроном, математик і філософ Аристарх з острова Самоса запропонував спосіб визначення відстані до Місяця і її розмірів. Як можна визначити відстань до планет? В основі методу лежить явище паралакса.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - радіолокатор;
  • - секундомір;
  • - довідник з астрономії.
Інструкція
1
Радіолокація - один із сучасних методів визначення відстані від Землі до планет (геоцентричного відстані). Він заснований на порівняльному аналізі посланого і відбитого радіосігнала.Отправьте радіосигнал в напрямку цікавить планети і включіть секундомір. Коли прийде відбитий сигнал - зупиніть відлік. По відомій швидкості поширення радіохвиль і часу, за який сигнал досяг планети і відбився, обчисліть відстань до планети . Воно дорівнює добутку швидкості на половину виміри часу.
2
До появи радіолокації для визначення відстані до об'єктів Сонячної системи використовували метод горизонтального паралакса. Похибка цього методу складає кілометр, а похибка вимірювань відстаней за допомогою радіолокації - сантиметр.
3
Суть визначення відстаней до планет за методом горизонтального паралакса полягає в зміні напрямку на об'єкт при переміщенні точки спостереження (параллактическое зсув) - в якості бази беруться максимально рознесені між собою точки: радіус Землі. Тобто визначення відстані до планети за методом горизонтального паралакса - проста тригонометрическая завдання. Якщо відомі всі дані.
4
Помножте 1 радіан (кут, утворений дугою, довжина якої дорівнює радіусу) виражений в секундах (206265) на радіус Землі (6370 км) і розділіть на величину параллакса планети в даний момент часу. Отримане значення - відстань до планети в астрономічних одиницях.
5
За годичному або тригонометричного паралаксу (за базу приймається велика піввісь земної орбіти) обчислюють відстані до дуже далеких планет і зірок. До речі, паралакс дорівнює одній секунді визначає відстань в один парсек, а 1 пс = 206265 астрономічних одиниць. Розділіть 206265 секунд (1 радіан) на величину тригонометричного паралакса. Отримане приватне - відстань до цікавить планети .
6
Ну і нарешті, відстань до планет можна обчислити за третім законом Кеплера. Обчислення досить складні, тому перейдемо відразу до фінальної часті.Возведіте в квадрат значення періоду обігу планети навколо Сонця. Обчисліть кубічний корінь з цієї величини. Отримане число - відстань від цікавить планети до Сонця в астрономічних одиницях, або геліоцентричне відстань. Знаючи геліоцентричне відстань і розташування планет (кутове відстань планети від Сонця), можна легко вирахувати геоцентричне відстань.