Як пиляти стільницю. чи можна самому розпиляти стільницю.

Якщо ви хочете врізати мийку або плиту в поверхню столу, то вам доведеться розпиляти стільницю . Роботу з товстими стільницями краще довірити професіоналам. Однак з більш простими варіантами можна впоратися самому.
Інструкція
1
На самому початку, перш ніж розпиляти стільницю , розмітьте місце, в яке хочете встановити мийку або плиту. У цих цілях виготовте шаблон мийки або плити для того, щоб справити розпил максимально рівно.
2
Якщо ви працюєте лобзиком з пилками зворотної заточки або ручною пилкою, то ріжте, обов'язково розташовуючи стільницю лицьовою поверхнею наверх, тобто таким чином, як вона і буде встановлена. Дрібні відколи в цьому випадку опиняться знизу. Якщо стільниця покрита пластиком, то цей варіант буде ідеальним.
3
Якщо ви працюєте циркуляркою, то використовуйте дрібнозуба диск, при цьому намагайтеся жорстко притискати дерево до напрямної.
4
Якщо вам потрібно зробити заокруглення, то візьміть лобзик і випилюють по шаблону, який ви вирізали заздалегідь. Залежно від матеріалу стільниці можете міняти пилки, ставлячи для прямого різу, для фігурного, або для чистого. Для натурального дерева використовуйте більш дрібнозуба пилку по МДФ і фанері, а на прямих застосовуйте маятник лобзика.
5
Якщо ви вирізали в стільниці коло, і він вийшов не зовсім рівним, то скруглите проблемні місця або шкуркою на шматку держака лопати, або стрічкової шліфувальної машинкою, призначеної для опуклих заокруглень.
6
Після закінчення випилювання пройдіться по кромці вирізу кромочним фрезером з конусоподібної насадкою.
7
Для того щоб волога не змогла проникнути в утворилися отвори, перед установкою ретельно обробіть зрізи герметиком.
8
торцювальні плівку приклеюйте праскою, попередньо прогрів стільницю термофеном. Дотримуйтесь при цьому правила техніки безпеки, не нагрівайте дерево занадто сильно, інакше воно може задимитися.
9
Невеликі нерівності по кромці випиляного отвори заклейте торцювальної плівкою, таким же чином прогріваючи її феном.
Ще зовсім недавно наші батьки і діди використовували ручний інструмент. Ніхто навіть не мріяв про електрорубанком, електродрилі, електролобзику. В даний час ручний інструмент відходить у минуле. На його місце приходять електричні аналоги. Один з них - електролобзик. При покупці електролобзика ви отримуєте універсальний інструмент. Їм можна пиляти деревину, залізо, пластмасу і навіть кахельну плитку. Треба лише набувати пилки, які призначені для роботи з різними матеріалами.
Вам знадобиться
  • Захисні окуляри, рукавички, машинне масло.
Інструкція
1
Рух пилки лобзика може викликати вібрацію вашої заготовки, тому добре закріпіть матеріал перед початком роботи. Не рекомендується пиляти лобзиком деревину уздовж волокон, тому що вам буде дуже важко зробити рівний рез. Для таких цілей краще всього підходить циркулярна пила. Якщо такої пилки під рукою немає, то обов'язково використовуйте паралельний упор. Одним кінцем він кріпиться до лобзику, а другим упирається в край заготовки. Так ви зможете домогтися більш рівного різу.
2
Якщо вам треба пропиляти окружність всередині заготовки, то спочатку просвердлите отвір в окружності. Вставте в просвердлений отвір лобзик і починайте рухатися в сторону розмітки, яку ви нанесли на заготівлі. Якщо вам треба пропиляти квадратне або прямокутне отвір, не намагайтеся відразу випиляти прямі кути. Спочатку плавно огинає їх, виходячи на розмітку наступній сторони. Коли ви випиляєте потрібний отвір, ви легко поправите кути вашої заготовки з двох сторін.
3
При роботі лобзиком не треба сильно натискати на нього. Це може привести до нагрівання полотна і його поломки. Не використовуйте одну пилку дуже довго, так як при тривалій роботі вона тупітся. Тупа пилка може робити задираки на краях матеріалу. При різанні твердих матеріалів змащуйте полотно декількома краплями машинного масла. Це полегшить роботу лобзика і продовжить термін служби пилки.
4
При роботі на малих обертах давайте лобзику перепочинок. При такій роботі є ризик перегріву двігателя.Не забувайте дотримуватися техніки безпеки. Працюйте в захисних окулярах і рукавичках. Після роботи почистіть і змажте інструмент.
Зверніть увагу
Одношвидкісний лобзик пиляє на одній постійно високій швидкості. Таким лобзиком зручно пиляти тільки деревину. Лобзик з механічним перемиканням швидкості більш універсальний. Їм ви можете на високих оборотах пиляти деревину, на середніх - пластмасу і м'який метал, а на малих обертах - залізо. Також є лобзики з електронним регулюванням швидкості, вони найбільш зручні.
Корисна порада
При покупці лобзика зверніть увагу на його потужність. Чим могутніше інструмент, тим більше товщина матеріалу, який ви зможете розпиляти і безумовно, вище швидкість різання. Зокрема зверніть увагу на регулювання обертів двигуна.