Як повісити бойлер. бойлер повісити пінобетон.

За відсутності центрального гарячого водопостачання або з міркувань економії, в ванних кімнатах і на кухні встановлюють накопичувальні водонагрівачі - бойлери . Саме це слово, в общем-то, і означає по-англійськи бак для нагріву води. Які нюанси слід врахувати перед тим, як повісити бойлер?
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - електроперфоратор зі свердлом 12 мм;
  • - сантехнічний інструмент;
  • - електроінструмент;
  • - необхідна арматура (трійники, вентилі, діелектричні муфти та ін.) для під'єднання бойлера до холодного та гарячого водопроводу і каналізації;
  • - кріплення (гаки 8 мм) і пластмасові дюбелі 12 мм (в разі наскрізного свердління - різьбовій гак потрібної довжини, гайки і широкі шайби).
Інструкція
1
Оберіть місце установки бойлера - конструкція стіни повинна витримувати вагу водонагрівача. Крім того, має бути достатньо місця для монтажу бойлера.
2
Визначте, чи є можливість підключення бойлера до водопроводу, каналізації та електроенергії в обраному місці. Оцініть можливість зливу води в каналізацію через запобіжний клапан надлишкового тиску.
3
Продумайте варіанти прокладки труб і кабелю, необхідних для установки бойлера. Враховуйте кількість сантехнічних приладів, які будуть підключені до бойлера.
4
Виконайте всі роботи по підводці комунікацій до бойлера. Для підключення електроенергії, безпосередньо перед бойлером повинен бути передбачений автоматичний вимикач. Щоб уникнути перевантаження електропроводки, кабель живлення краще підвести до електрощита.
5
Просвердлите отвір в цегляній або бетонній стіні для гачка, доступ до якого найпроблематичніший. Глибина свердління - довжина дюбеля або на 5 мм глибше. Забийте дюбель і вкрутіть гачок. Якщо стіна не цегляна або бетонна, є варіант кріплення наскрізними різьбовими гаками через стіну. Стіни санкабіни не розраховані на такі навантаження - це гіпсова армована конструкція, вмонтована в капітальну під час будівництва (ванні кімнати в багатьох багатоквартирних будинках). Тому отвори свердляться через перегородку санкабіни в бетонній або цегляній капітальній стіні. Це ж відноситься до стін, фанерованим регіпс або дошкою.
6
Подвесьте на укручені гачок бойлер - він спокійно витримує вагу до 200 кг.
7
Вирівняйте на стіні водонагрівач і відзначте місця свердління інших кріпильних отворів. Зніміть бойлер і просвердлите всі відмічені отвори.
8
Накрутите на ввідна патрубок не більше ніж на 4 обороту запобіжний клапан надлишкового тиску (якщо накрутити більше, він перестає працювати). При необхідності (якщо немає лічильника холодної води) - встановіть перед вступним патрубком фільтр грубої очистки.
9
Підключіть бойлер до водопроводу через діелектричні муфти і вентилі (якщо бойлер один - вентиль потрібен тільки на холодну воду). Встановлювати вентиль безпосередньо на запобіжний клапан не рекомендується.
10
Підключіть бойлер до електромережі.
Зверніть увагу
Заборонено включення бойлера без води - згорить нагреватель.Все електромонтажні роботи краще довірити кваліфікованому електріку.Обязательно наявність заземлення металевого корпусу бака.Несоблюденіе правил підключення бойлера чреваті виходом з ладу нагрівача, бака або терморегулятора. Можливий навіть пожежа.
Корисна порада
Застосування гнучких шлангів для підключення бойлера не рекомендоване через їх недовговічності.