Як повісити лампу.

Лампу (світильник) можна повісити на стелі або стіні. Стельові світильники підвішуються на гак або кріпляться до кронштейну. Настінні світильники (бра) кріпляться до кронштейнів або безпосередньо прикручуються до стіни. Розглянемо, як швидко і надійно повісити лампу в тому, чи іншому варіанті.
Вам знадобиться
 • - індикатор напруги;
 • - гак для люстри;
 • - перфоратор зі свердлом потрібного діаметра (під дюбель);
 • - молоток;
 • - викрутка;
 • - дюбелі, шурупи;
 • - тестер.
Інструкція
1
Вимкніть електрику в тому місці будинку або квартири, де вішаєте лампу: вимкніть автоматичний вимикач або викрутити пробки. Перевірте індикатором відсутність напруги на оголених кінцях проводів, до яких планується підключити лампу.
2
Демонтуйте старий світильник.
3
Потолочное крепленіеУстановіте гак в отвір в пустотною панелі перекриття (попередньо куплений в магазині), або закріпіть на стелі кронштейн: просвердлите отвори в перекритті, забийте дюбелі і прикрутіть кронштейн, попередньо протягнувши через нього дроти.
4
Заізоліруйте гак за допомогою ізоляційної стрічки або кембрика.
5
Настінне крепленіеПросверліте отвори в капітальній стіні, забийте дюбелі і прикрутіть кронштейн або арматуру світильника до стіни, попередньо протягнувши дроти.
6
Увімкніть автомат (вверніть запобіжники) і перевірте індикатором напруги проводи, що виходять зі стіни або стелі: де нуль, а де фаза. Промаркируйте дроти кольоровий ізоляційною стрічкою.
7
Підвісьте світильник на гак або прикрутіть до кронштейну гвинтами.
8
Підключіть дроти до світильника (через Клемник) з урахуванням особливостей світильника і бажаної системи освітлення в приміщенні. Залежно від кількості ламп у світильнику можна передбачити їх включення 1 + 2, 1 + 4, 2 + 3 і т.д. Визначити, який з фазних проводів підходить до якого патрону світильника можна шляхом прозвонки проводів тестером (нуль у всіх ламп загальний).
9
Встановіть на місце плафони і лампочки.
10
Увімкніть автомат (вверніть запобіжники) і перевірте роботу світильника, включивши настінний вимикач.
11
Встановіть на місце декоративні елементи лампи, що прикривають місця кріплення і з'єднання проводів.
Зверніть увагу
Щоб уникнути пошкодження алюмінієвих проводів, ізоляцію з них знімають за типом заточування олівця: зрізають під углом.Алюмініевие дроти рекомендують поєднувати з мідними через Клемник (щоб уникнути порушення контакту).
Корисна порада
Якщо зі стіни (стелі) виходять мідні гнучкі проводи, дроти світильника можна з'єднати скруткою. З'єднання ізолюється ізолентою або попередньо одягненим на один з проводів кембриком необхідної довжини.
Настінні світильники здатні не тільки привнести в інтер'єр особливий затишок, але й дозволяють виділити в приміщенні функціональні зони. У торгових мережах можна зустріти світильники самого різного виду, представлені в широкому асортименті. Монтаж настінного освітлювального приладу визначається його конструкцією.
Вам знадобиться
 • - настінний світильник;
 • - лінійка;
 • - олівець;
 • - ніж;
 • - викрутка;
 • - дриль;
 • - свердло;
 • - дюбелі;
 • - клемна колодка.
Інструкція
1
Оберіть місце для настінного світильника. Його положення на стіні має бути зручним і забезпечувати світловий потік, необхідний для освітлення функціональної зони, наприклад, біля кухонного столу, крісла або спального місця. Якщо світильник має поворотну конструкцію, місце установки можна вибрати з більшою свободою. Два або три однотипних світильника, розташованих на різних рівнях, можуть виглядати особливо оригінально.
2
Огляньте задню поверхню підстави світильника, яка буде кріпитися до стіни. У самому простому випадку освітлювальний прилад може мати одне або два отвори, призначених для навішування на попередньо угвинчені в стіну шурупи або на особливі кронштейни. Зустрічаються також світильники, у яких є спеціальна планка, яка спочатку прівінчівается до поверхні, а потім вже до неї кріпиться корпус приладу.
3
У вибраному вами місці на стіні прокреслите горизонтальну лінію, по якій розташовуватиметься кріплення. Позначте місця, де потрібно вкрутити в стіну кріпильні елементи, попередньо вимірявши відстань між монтажними отворами в підставі світильника. Просвердлите в стіні отвори під дюбелі. Вбийте пластикові дюбелі до упору і вверніть в них відповідні за розміром шурупи або гвинти, що входять в комплект поставки світильника.
4
Якщо конструкція світильника включає в себе монтажну планку, до якої згодом кріпиться прилад, встановіть її тим же самим способом, домігшись, щоб пластина була розташована горизонтально. Приєднаєте до планки корпус світильника і до упору загвинтите відповідні бічні гвинти. Переконайтеся, що вся конструкція в зборі надійно прикріплена до стіни.
5
У тому випадку, коли світильник не просто вимикається в розетку за допомогою електричної вилки, а монтується до стаціонарної проводці, прокладеної в стіні, використовуйте при монтажі проводів особливі клемні колодки. В цілому ж технологія монтажу освітлювального приладу залишається тією ж самою.