Як варити електрозварюванням. Як правильно варити таврові соеденения електро зварюванням.

У будівництві часто використовується електрична зварювання. Та й у побуті вона теж може стати в нагоді. Для дому ви можете вибрати будь зварювальний апарат, проте краще, щоб максимальна сила струму була не більше 160 ампер. Вам цілком підійде зварювальний трансформатор, випрямляч або інвертор.
Інструкція
1
Трансформатор - це пристрій, що перетворює змінний струм в постійний. Відрізняється високим коефіцієнтом корисної дії (ККД). В обслуговуванні трансформатори досить прості. На жаль, є й недоліки - велика вага, низька стабільність дуги.
2
Зварювальні випрямлячі коштують дорожче звичайних трансформаторів, тому що відрізняються більшою стабільністю дуги, що дозволяє робити більш якісні шви.
3
Зварювальні інвертори відрізняються досить невеликою вагою, плавним регулюванням тону і високим ККД. Для отримання хорошого шва необов'язково бути професійним зварником.
4
Дотримуйтесь техніку безпеки - придбайте спеціальні замшеві рукавички, призначені спеціально для зварювання, маску, а також молоточок, яким відбивають шлак, і щіточку для металу.
5
Основне правило полягає в наступному: підбирайте електроди по товщині зварюваного металу. Так для електрода товщиною в 1 мм необхідний зварювальний трансформатор з максимальною силою струму 32-38 ампер. Для зварювального інвертора з електродом товщиною 3 мм достатньо струму 78 ампер. При 98 ампер він здатний різати метал. На всяк випадок тримайте поруч з робочим місцем товсте старе покривало і відро з водою.
6
Навчіться спочатку варити валики на плоскій рівній поверхні. Найбільш ходові електроди мають товщину 3 мм - ними і користуйтеся. Дуга запалюватися буде методом торкання. Підтримуйте в процесі зварювання її горіння з невеликим зазором від заготовки - 3-6 мм. Тримайте електрод під кутом 75оС в напрямку дуги. Освоївши зварювання валиків, відточуйте вміння робити гарний рівний шов. Для цього накресліть на металі цвяхом пряму лінію і плавно ведіть по ній електрод.
7
Після охолодження металу відбийте від шва шлак. Якщо шов вийшов не дуже гарним, не сумуйте - пробуйте ще і ще. Набравшись досвіду, ви зможете робити будь-які шви - стельові, вертикальні, горизонтальні; робити кутові, стикові і таврові з'єднання.
Зверніть увагу
Процес зварювання металу за допомогою використання зварки полягає в розплавленні невеликої частини з'єднуються деталей і стрижня спеціального змінного зварювального інструменту - електрода.