Як відміряти за допомогою.

У кулінарних рецептах часто зустрічається згадка про те, як важливо точно відміряти інгредієнти. І тут виникають труднощі: в солідних рецептах вказується вага сипких продуктів, але під рукою немає ваг. Також, кількість рідини вказується в одиницях об'єму, але вдома немає мірної ємності для рідин. Тим часом, на приклад , в приготуванні тіста дуже важливо дотримати точне співвідношення сухих інгредієнтів і рідких, щоб досягти бажаного результату. У рецептах від друзів, знайомих, родичів, як правило, все кількості даються в чашках, ложках, пучках і т.п., при цьому страви в них виходять чудово. Не треба забувати - ваги і міри їм замінюють багаторічний досвід і майстерність. Якщо ж ви збираєтеся готувати страву вперше, знання мір і ваг може дуже стати в нагоді.
Вам знадобиться
  • - тонкостінний стакан,
  • - столова ложка,
  • - чайна ложка,
  • - медичний шприц,
  • - харчова плівка ,
  • - соняшникова або оливкова олія.
Інструкція
1
Візьміть тонкостінний стакан, ложкою насипте в нього борошно до країв, краєм ножа або лопаткою розрівняйте поверхню і приберіть надлишки. Ви відміряли 160 г борошна. У повному склянці міститься 200 г цукру, 190 г цукрового піску, 325 г солі, 200 г гречаної крупи, 200 г манної крупи, 130 г мелених сухарів, 100 г геркулесу, 230 г рису, 220 г квасолі, 230 г лущеного гороху.
2
Візьміть столову ложку, зачерпніть борошно, краєм ножа вирівняйте поверхню, у вас є 25 г борошна. У столовій ложці міститься 25 г цукру, 30 г солі, 15 г мелених сухарів, 25 г гречаної крупи, 12 г геркулесу, 25 г манної крупи, 25 г рису, 30 г квасолі, 25 г лущеного гороху. Якщо вам потрібно відміряти 10 г борошна, 10 г цукрового піску, 10 г солі, повторіть ту ж операцію з чайною ложкою.
3
Відміряйте вершкове масло за допомогою відміток на пачці (відмітки із зазначенням грамів на упаковці). Якщо їх немає на упаковці, вимірюйте масло, як будь-який м'який продукт, за допомогою склянки. Попередньо помістіть в склянку харчову плівку, наповніть його маслом так, щоб він був повний, без повітряних прошарків (у повному склянці міститься 210 г вершкового масла), потім видаліть масло зі склянки разом з плівкою.
4
Відміряйте рідкі продукти та інгредієнти за допомогою тонкостінного склянки. У ньому міститься 250 г води, молока, вершків, 10% -ної сметани, кисляку.
5
Відміряйте ягоди за допомогою тонкого склянки. У повному склянці міститься 140 г брусниці, 260 г лохини, 190 г ожини, 145 г журавлини, 210 г агрусу, 180 г малини, 175 г червоної смородини, 155 г чорної смородини, 200 г чорниць.
6
Відміряйте дуже маленькі кількості рідких інгредієнтів за допомогою медичного шприца. Найменші з них, об'ємом 1 мл, дозволяють вимірювати з точністю до 0,01 мл.
7
Відміряйте липкі продукти (мед, патока) за допомогою склянки. Попередньо змастіть стакан соняшниковою або оливковою олією. У тонкому стакані міститься 325 г меду.