Як зробити шлакоблочний верстат. Як точити конус на токарному верстаті.

Простота і ефективність шлакоблочного верстата забезпечила йому найширшу затребуваність. За частотою використання в приватному будівництві він поступається хіба що бетономішалці. Верстат гранично простий, в самому економічному варіанті виконання він складається всього з двох вузлів: матриці з вібратором і притиску. Все інше: станина з важільним механізмом підйому матриці, ножна педаль управління вібратором, колеса для переміщення та ін. Є хоч і корисними, але не обов'язковими компонентами.
Вам знадобиться
  • болгарка, зварювальний апарат, набір слюсарного інструменту, металевий лист товщиною 2,5-3 мм, труба? 80 мм, труба? ", Вібратор.
Інструкція
1
Виріжте з листової сталі товщиною 2,5-3 мм заготовки розмірами: 400х250 мм (матриця) - 2 шт; 200х250 мм (матриця) - 2шт; 400х150 мм (козирок) - 1 шт; 40х40 мм (ребра) - 4 шт; 395х195 мм (притиск) - 1 шт.
2
Зваріть із заготовок 400х250 і 200х250 мм матрицю розмірами 400х200х250 мм. Зварений шов повинен розташовуватися зовні.
3
Відріжте від труби діаметром 80 мм три заготовки для пустот довжиною 250 мм. Розташуйте їх усередині матриці вертикально в один ряд на однаковій відстані від стінок матриці і один від одного. Приварите труби до матриці і один одному ребрами 40х40 мм, розташовуючи їх у верхній частині матриці.
4
Прикріпіть до однієї з довгих сторін матриці вібратор.Для цього вставте в монтажні отвори вібратора болти головками знизу і затягніть їх гайками. Поставте вібратор головками болтів на довгу бічну сторону матриці і прихопіть зварюванням болти до матриці. Зніміть вібратор з болтів і надійно ошпарити головки болтів по периметру. Встановіть вібратор на болти і щільно затягніть гайки.
5
Приварите над вібратором козирок 400х150 мм. Його призначення - захист двигуна від бетонної суміші і води. До краю козирка приваріть додаткову опору (ніжку) з труби? ". Ніжка потрібна для додання матриці додаткової стійкості, оскільки через вібратора її центр ваги виявляється зміщеним.
6
В листової заготівлі притиску (395х195 мм) розмітьте за місцем і виріжте отвори під труби-порожнечі і ребра. З торцевих сторін притиску приваріть ручки з труби? ". Їх конструкція повинна дозволяти притиску вдвигаться всередину матріци.Пріваріте до ручок фіксатори, що обмежують глибину входу притиску в матрицю 50-ма мм. Фіксатори покликані забезпечувати точний розмір шлакоблоку по висоті (200 мм).
Зверніть увагу
При виготовленні матриці зверніть увагу на те, щоб її розміри в нижньому перетині були менше розмірів у верхньому перерізі. В іншому випадку звільнення матриці від шлакоблоку може супроводжуватися його руйнуванням.
Корисна порада
Вибратор можна виготовити і самостійно, насадивши на вал відповідного по потужності і числа обертів двигуна шків з ексцентриком. Масу ексцентрика і його видалення від центру вала можна підібрати дослідним шляхом.