Як вкоротити велосипедну ланцюг. Як вкоротити ланцюг на вело.

Дрібна пил, що потрапляє в ланцюг , яка і без того перебуває під навантаженням під час руху, призводить до зносу пинов (осей), що з'єднують ланки і, як наслідок, до подовження ланцюга. Після тривалого терміну експлуатації ланцюг може провисати і прослизати по зірочці. Щоб цього не відбувалося, ланцюг вкорочують, прибираючи зайві ланки.
Вам знадобиться
  • - витримка для велосипедного ланцюга;
  • - плоскогубці.
Інструкція
1
Роз'єднайте ланцюг . Для цього встановіть вижимку на ланка ланцюга таким чином, щоб шток вичавки розташувався точно навпроти пина. Обертанням воротка введіть шток в зіткнення з пином. Перевірте їх співвісність.
2
Повертайте вороток із зусиллям, достатнім для того, щоб пін стронулся з місця. Обережно Випрессовиваемие його до тих пір, поки його торець не знаходитиметься на відстані 0,3-0,5 мм від внутрішньої поверхні протилежній щічки (трохи виступати з неї).
3
Зніміть вижимку з ланцюга, докладаючи достатнє зусилля. При необхідності використовуйте плоскогубці з вузькими губками щоб роз'єднаєте ланцюг .
4
Визначте кількість ланок, яке можна видалити. Для цього пропустіть ланцюг , минаючи задній перемикач швидкості, через передню і задню великі зірочки. Розмістивши один кінець ланцюга поверх іншого, визначте кількість ланок, яке можна видалити без втрати можливості з'єднання ланцюга.
5
Видаліть зайві ланки. При видаленні ланок використовуйте вижимку, діючи вищеописаним чином. Єдина відмінність операцій полягає в тому, що в цьому випадку пін може бути випрессованного повністю.
6
З'єднайте ланцюг . При з'єднанні ланцюга розмістіть її таким чином, щоб пін, що знаходиться в щічці, був направлений в вашу сторону. Проведіть один кінець ланцюга через задній і передній перемикачі швидкостей та з'єднайте кінці, вставивши вузьке полузвено між щічками широкого. Пін повинен збігтися з отвором втулки і трохи увійти в нього завдяки тому, що він виступає над внутрішньою поверхнею щічки.
7
Якщо для цього буде потрібно злегка розтиснути щічки, скористайтеся плоскогубцями. Коли кінці ланцюга стануть на своє місце, виступаючий пін повинен не дозволити ланцюга роз'єднатися. Однак якщо виникне необхідність підтримувати кінці ланцюга в зібраному положенні, попросіть когось допомогти вам.
8
Запресуйте пін в отвір. Вставте вижимку на з'єднуєме ланка таким чином, щоб вісь її штока точно збіглася з віссю пина. Обертаючи комірець, запресуйте пін в отвір. Перевірте симетричність його положення по відношенню до щічках ланки. При необхідності скоректуйте його посадку. Перевірте рухливість ланок в місці з'єднання. Якщо вона порушена, розробіть шарнір за допомогою плоскогубців.
Зверніть увагу
При роз'єднанні ланцюга постарайтеся не видавити пін повністю, інакше буде непросто вставити його назад.
Корисна порада
Якщо ви не впевнені в тому, що ланцюг розтягнулася достатньо, щоб можна було видаляти ланки, перед розбиранням ланцюга визначте її фактичну довжину і порівняйте з номінальним значенням. Довжину нового ланцюга можна визначити виходячи із значення кроку, рівного 25,4 мм, та кількості ланок. Довжина кола, що перебуває в експлуатації, встановлюється за допомогою приладів для визначення зносу ланцюгів, які можуть заміряти відсоток їх подовження.