Як скласти генеалогічне дерево. Як скласти дерево родоводу.

Складання генеалогічного дерева дозволить вам дізнатися багато нового з історії вашої родини. Крім того, це захоплююче хобі і прекрасний привід для того, щоб провести вільний час з родичами.
Інструкція
1
Почніть складання древа з перегляду всіх документів і фотографій, що зберігаються у вас вдома. Особливу генеалогічну цінність мають свідоцтва про смерть, шлюб і народження, різні посвідчення, військові квитки. А також можуть придатися дипломи, атестати та грамоти. Зніміть з усіх значущих документів копії і розділіть їх на дві папки.
2
В одну папку складіть всі документи про родичів по материнській лінії, а в іншу - по батьківській. Але найкраще завести на кожну людину окремий підписаний конверт.
3
Для того щоб дізнатися якомога більше про далеких родичів, проведіть опитування серед членів сім'ї. А також, дуже багато інформації можна почерпнути на сімейних святах. Перед цим бажано вивчити генеалогічну термінологію, щоб не опинитися в глухому куті через невідомий слова.
4
Записуйте в блокнот всі імена, прізвища та інформацію про родинні зв'язки, яку зможете дізнатися. Якщо з кимось із рідних не можна побачитися особисто, зателефонуйте або скористайтеся інтернетом. Якщо ваш інтерес є серйозним, зверніться із запитом до державного архіву РФ.
5
Щойно вся інформація буде зібрана і систематизована, приступайте до оформлення генеалогічного дерева. Його можна оформити у вигляді низхідного або висхідного споріднення. В висхідному стовбурі древа знаходиться людина, від якої воно будується, тобто ви, а на гілках розташовуються бабусі, дідусі і більш далекі родичі. В низхідному стовбурі знаходиться родоначальник, а в кроні - нащадки.
6
Ліва частина древа може призначатися для родичів по материнській лінії, а права - по батьківській. Інформацію про чоловіків і жінок оформляйте у вигляді різних геометричних фігур, а також розділяйте за кольором. Крім того, ви можете прикріплювати фотографії і коротку інформацію про кожен родича.