Як знайти відносну швидкість. Відносна швидкість.

Людина звикла сприймати поняття " швидкість " як щось більш просте, ніж це є насправді. Дійсно, що проноситься на перехресті автомобіль рухається з певною швидкість ю, в той час як людина стоїть і спостерігає за ним. Але якщо людина перебуває в русі, то розумніше говорити не про абсолютну швидкості, а про відносну її величині. Знайти відносну швидкість дуже легко.
Інструкція
1
Можна продовжити розгляд теми рухається на перехрестя на автомобілі. Людина ж, стоячи на червоному світлі світлофора, стоїть і дивиться на проїжджаючий автомобіль. Людина нерухомий, тому приймемо його за систему відліку. Система відліку - така система, щодо якої рухається якесь тіло чи інша матеріальна точка.
2
Припустимо, автомобіль рухається зі швидкість ю 50 км/год. Але, припустимо, що людина побіг слідом автомобілю (можна, наприклад, замість автомобіля уявити маршрутку або проїжджаючий повз автобус). Швидкість бігу людини 12 км/год. Таким чином, швидкість даного механічного транспортного засобу представиться людині не настільки і швидкою, як було раніше, коли він стояв! У цьому вся і суть відносної швидкості. Відносна швидкість завжди вимірюється відносно рухомої системи відліку. Таким чином, швидкість автомобіля не буде для пішохода 50 км/год, а 50 - 12 = 38 км/ч.
3
Можна розглянути ще один живий приклад. Досить згадати будь-який з моментів, коли людина, сидячи біля вікна автобуса, спостерігає за проносяться повз автомобілями. Дійсно, з вікна автобуса їх швидкість здається просто приголомшливою. І це не дивно, адже, якщо взяти автобус за систему відліку, то швидкість автомобіля і швидкість автобуса потрібно буде скласти. Припустимо, що автобус рухається зі швидкість ю 50 км/год, а машини 60 км/год. Тоді 50 + 60 = 110 км/год. Саме з такою швидкість ю ці самі автомобілі проносяться повз автобуса і пасажирів в нем.Ета ж швидкість буде справедлива і дійсна і в тому випадку, якщо за систему відліку прийняти будь-який з проїжджаючих повз автобусів автомобілів.