Як оглянути автомобіль.

При купівлі вживаного автомобіля важливу роль відіграє ретельний огляд. З його допомогою можна виявити приховані недоліки і спрогнозувати майбутні витрати на обслуговування і ремонт. Крім того, діагностика автомобіля (як самостійна, так і виконана фахівцями на СТО) дозволить знизити початкову ціну продажу.
Інструкція
1
Перевірте документи на автомобіль . Звірте номери двигуна, кузова та ідентифікаційний номер транспортного засобу (VIN) з даними, які вказані в документах. Уважно оглядайте таблички: нерівні знаки, неакуратне заклепковий з'єднання і сліди зварного шва навколо номери, вибитого в металі, характерні для автомобілів, що мають кримінальне минуле.
2
Проведіть зовнішній огляд, щоб визначити, піддавався автомобіль ремонту після аварії чи ні. Огляньте кріплення передніх крил кузова. Якщо шайби зміщені, на гранях головок гвинтів збита фарба і порушений наплив кузовного герметика, який наноситься на стики крил, це буде вірною ознакою того, що кузовний елемент піддавався ремонту. Сліди фарби на краях ущільнювачів стекол і перепад її шару під гумовим ущільнювачем будуть свідоцтвами фарбування автомобіля після ремонту. Про заміну скла після аварії може "натякати" відшарування його пластикової окантовки.
3
Огляньте салон автомобіля. Оцініть реальний пробіг по «продавлені» водійського сидіння, станом його оббивки, потертостям рульового колеса і накладок педалей. Вірна ознака аварійності автомобіля - заклеєна обшивка маточини рульового колеса, що означає спрацьовування подушки безпеки. Відігніть покриття підлоги і переконайтеся у відсутності корозії. Для перевірки кріплення передніх крісел до днища кузова покачайте їх вперед-назад. Якщо ви побачите здуття на приладовій панелі, розводи на оббивці сидінь і обшивці салону, що супроводжуються характерним затхлим болотним запахом, значить, автомобіль довгий час пробув у воді.
4
Запустіть двигун автомобіля. Він повинен легко завестися протягом 1-2 секунд і працювати без перебоїв і сторонніх шумів. Підтвердженням сильного зносу двигуна буде миготіння або постійне горіння контрольної лампи, яка б показала тиск масла. Стан автоматичної коробки передач побічно відображає рівень, запах і зовнішній вигляд трансмісійної рідини. Перевірте роботу гідропідсилювача рульового управління: при обертанні керма заведеного автомобіля посилення повинно бути менше, ніж при відключеному двигуні. Якщо ремінь приводу підсилювача зношений, ви почуєте різкий верещали звук.
5
Визначте стан амортизаторів, оглянувши стійки підвіски на предмет патьоків рідини і вологих плям. Нерівномірний знос шин - свідоцтво несправностей в ходової частини, неправильного сходу-розвалу коліс або порушення геометрії кузова. Зверніть увагу на гальмівні диски: стара іржа і шорстка поверхня будуть відображенням несправності гальмівних механізмів і заклинювання супортів. Перевірте також якість кріплення до кузова системи випуску. Якщо на внутрішній поверхні вихлопної труби ви побачите жирну сажу, це означатиме збільшена витрата масла і може свідчити про сильному зносі двигуна. Огляньте передню панель з боку моторного відсіку на наявність складок і вм'ятин. Заглянувши в багажник, відігніть обшивку і килимки.
6
Здійсніть пробну поїздку, щоб оцінити поведінку автомобіля в русі. Закрийте вікна і прислухайтеся до сторонніх звуків. Хрускіт при плавному русі вперед і назад з колесами, вивернутими в сторони, вкаже на несправності, наявні в шарнірах рівних кутових швидкостей. Стуки при спробах акуратно направити вперед або назад автомобіль , поставлений на гальмо стоянки, є свідченням того, що опори силового агрегату вийшли з ладу або в ходовій частині є люфти. Відчутні вібрації і буксування зчеплення будуть провісниками необхідності його заміни. Гудіння двигуна при розгоні або гальмуванні є ознакою несправної трансмісії. Робота автоматичної коробки передач повинна здійснюватися без будь-яких сторонніх шумів і вібрацій.
Причини придбання уживаного автомобіля можуть бути різними. Але в будь-якому випадку покупець прагне вибирати машину, яка не бувала в серйозній аварії і не перебувала під водою. Адже не секрет, що у відновлених авто залишається багато недоліків, які будуть виявлятися протягом подальшої експлуатації. Тому, щоб не розчаруватися в покупці, слід знати, як відрізнити такі транспортні засоби.
Вам знадобиться
  • - магніт;
  • - домкрат.
Інструкція
1
Почніть із зовнішнього огляду кузова. Перевірте дату випуску всіх стекол (вона повинна бути однаковою), товщину лакофарбового покриття. Це можна зробити за допомогою спеціального приладу або магніту, загорнутого м'яку тканину. Якщо магніт практично не прилипає до кузова, значить, в цьому місці нанесена маскуюча шпаклівка.
2
Ви повинні насторожитися, якщо є відмінності за кольором між деталями кузова, так як це може свідчити про аварію, після якої була потрібна покраска тієї чи іншої кузовний частини (крила, двері тощо). Дізнатися про те, що машина була перефарбована, допоможуть гумові ущільнювачі. Наліт світло-сірого або жовтого кольору на цих деталях дозволяє зробити висновок про нанесення грунтовки. Відігнувши їх в сторону, ви зможете побачити перехід між старою фарбою і нової.
3
Зверніть увагу на зазори між кузовними деталями. У небитого автомобіля вони рівномірні по всьому периметру. В першу чергу огляньте кришку багажника, ліхтарі і задній бампер, які страждають особливо часто. Також про ДТП свідчать різні зазори між дверима і дахом, переднім крилом і дверима, капотом і крилами і т.п.
4
Подивіться на гуму. Нерівномірний знос шин або тільки одного колеса - це наслідки серйозної аварії, сліди від якої можна виявити і всередині салону: погнуте рульове колесо, зламаний козирок, пошкодження від удару на м'яких обшивках (тріщини на пластикових деталях) і т.п. Не зайвим буде підняти автомобіль і оглянути його ходову частину, кермові тяги і т.д.
5
Ви відрізните «автомобіль-потопельник» по неприємного запаху, який продавці намагаються замаскувати великою кількістю освіжувачів повітря. Крім того, про колишнього затопленні свідчить неробоча електроніка, іржаві відкриті контакти, помутнілі відбивачі оптики, конденсат на стеклах приладової панелі з внутрішньої сторони, сольові відкладення на попільничці, дрібний пісок в несподіваних місцях, наприклад бардачку, тощо.
Корисна порада
Не соромтеся довго оглядати автомобіль. Поспіх при покупці може призвести до численних проблем надалі.