Як відновити дані з пошкодженого жорсткого диска. витягти інформацію з пошкодженого жорсткого диска.

Не варто впадати у відчай при пошкодженні жорсткого диска, так як всі дані можна відновити. Навіть у тому випадку, коли жорсткий диск зламаний, файли можна повернути до життя, так як вони можуть ще залишатися на диску, але будуть не видно «Провідникові».
Вам знадобиться
  • - пошкоджений жорсткий диск; - Персональний комп'ютер; - Спеціальні утиліти; - Мережу інтернет; - Навички користування комп'ютером.
Інструкція
1
Насамперед, акуратно витягніть жорсткий диск з системного блоку. Не викидайте його у відро для сміття при фізичному пошкодження, так як навіть у такому стані диска втрачені файли можуть бути відновлені. Підключіть витягнутий диск до іншого комп'ютера або вставте його в зовнішній корпус USB.
2
Далі використовуйте спеціальні утиліти, які можуть бути безкоштовними, або умовно платними. Добре зарекомендували себе такі утиліти як: Про & Про UnErasc, PC Inspector File Recovery 4.1 і Zero Assumption Recovery (або просто ZAR.). За допомогою утиліт Про & Про UnErasc і PC Inspector File Recovery 4.1 проскануйте диск і виберіть необхідні файли зі складеного списку втрачених даних. Файли, при використанні цих утиліт, можуть відновитися повністю в тому випадку, якщо, при їх видаленні, на жорсткий диск не записувати ніяка інформація. За допомогою утиліти Zero Assumption Recovery ви зможете відновити файли навіть на відформатованому жорсткому диску.
3
У втраті файлів часто винувато пошкодження таблиць секторів в Master Bool Record, тобто основний завантажувальний запис. Для їх відновлення скачайте з інтернету безкоштовні прості програми, які ефективно реконструюють MBR, за допомогою файлових структур. Такі програми як: Active Partition Recovery або MBRlool 2.3.1 без праці відновлять пошкоджені сектори.
4
Щоб уникнути безповоротної втрати файлів створіть точну копію жорсткого диска. Для цього придбайте спеціальну програму, наприклад, HDClone 3.2., Яка буде копіювати вінчестер сектор за сектором.
Зверніть увагу
Будьте обережні при придбанні будь-яких програм, особливо в мережі інтернет, так як деякі з них, можуть представляти реальну загрозу для вашого комп'ютера.
Корисна порада
Деякі утиліти (умовно-безкоштовні), відновлюють файли в кілька проходів, тому, для швидкого відновлення, придбайте ліцензійний ключ, за певну плату.
Відновлення пошкоджених секторів завантажувального розділу - процес складний і трудомісткий, проте цілком здійсненний. Слід тільки враховувати, що проведення операції відновлення пошкоджених секторів завантажувального розділу вимагає достатнього рівня розуміння роботи системних служб.
Інструкція
1
Завантажте програму Diskedit.exe зі складу пакета з завантажувального тому MS-DOS.
2
Оберіть команду «Конфігурація» у меню «Сервис» вікна програми.
3
Зніміть прапорець на полі «Тільки читання» і підтвердіть свій вибір натисканням кнопки OK.
4
Виберіть пункт «Диск» в меню «Об'єкт» вікна програми і перейдіть в «Фізичний диск».
5
Вкажіть необхідний "Жорсткий диск» і натисніть кнопку OK для виконання сканування вибраного диска і створення даних звіту про циліндрі 0, сторони 0, сектора 1.
6
Виберіть пункт «Таблиця розділів» в меню «Вид» вікна програми і збережіть (запишіть) інформацію про початковому і кінцевому циліндрах, секторах і сторонах пошкодженого розділу.
7
Виберіть пункт «Фізичний сектор» в меню «Об'єкт» вікна програми і введіть значення початкового циліндра, сторони і сектора у відповідні поля розділу.
8
Вкажіть потрібне значення для «Максимальне число розділів» та натисніть кнопку OK для підтвердження виконання команди.
9
Запам'ятайте, що основною завантажувальний циліндр розташований однією стороною вгору. Тобто, якщо ви дивитеся на циліндр 0, сторону 0, сектор 1, перейдіть до циліндра 0, стороні 1, сектору 1. Зсув (самий лівий стовпець) повинна дорівнювати 00 млн.
10
Запам'ятайте розташування вихідного завантажувального сектора і виконайте пошук резервного завантажувального сектора.
11
Розділіть загальне число циліндрів на два і відніміть з отриманої цифри п'ять, що дасть номер використовуваного циліндра (для Windows NT версії 3.х).
12
Поверніться в пункт «Фізичний сектор» меню «Об'єкт» і введіть отриманий номер циліндра, сторону 0, сектор 1, максимальне значення секторів і натисніть кнопку OK (для Windows NT версії 3.х).
13
Оберіть команду «Знайти» в меню «Сервис» і введіть шестнадцатеричную рядок 4Е 54 46 53 20 в полі рядка пошуку (для Windows NT версії 3.х).
14
Запишіть номер знайденого циліндра, сторони і сектора і переконайтеся в тому, що це положення відповідає початку сектора (для Windows NT версії 3.х).
15
Виконайте копіювання знайденого сектора (для Windows NT версії 3.х).
16
Поверніться в пункт «Фізичний сектор» меню «Сервис» і введіть циліндр, сторону і сектор для резервного завантажувального сектора (для Windows NT версії 3.х).
17
Переконайтеся в тому, що вибраний тільки один сектор і натисніть кнопку OK (для Windows NT версії 3.х).
18
Поверніться в пункт «Фізичний сектор» в меню «Об'єкт» і введіть значення для кінцевого циліндра, сторони і сектора, збережені в кроці 6 (для Windows NT версії 4.0).
19
Переконайтеся в тому, що вибраний тільки один сектор і натисніть кнопку OK (для Windows NT версії 4.0).
20
Вкажіть команду «Виділити» в меню «Правка» і виділіть сектор цілком за допомогою клавіш зі стрілками.
21
Оберіть команду «Запис у» в меню «Правка» і вкажіть місцезнаходження вихідного завантажувального сектора, збережене в кроці 5.
22
Підтвердіть свій вибір натисканням кнопки OK і вдруге натисніть кнопку OK для виконання команди перезапису обраного сектора.
23
Завершіть роботу програми та перезапустіть комп'ютер.
Зверніть увагу
Виконайте команду chkdsk/F для відновленого розділу, щоб зробити його доступним.
Корисна порада
Використовуйте функціональну клавішу Page Down для відображення обраного сектора в розділі «Фізичний сектор» меню «Об'єкт».