Як побудувати полки в лазні. відкидаються полки в лазні.

Лазню неможливо уявити собі без зручних дерев'яних полиць. Різні за розміром полки , як правило, мають різне призначення, тобто, одні призначені для засобів по догляду за тілом, інші для того щоб на них сиділи або лежали в парній або милися.
Вам знадобиться
  • - гладко застругані тонкі дошки; - Бруси; - Саморізи або дерев'яні штирі.
Інструкція
1
Перш ніж почати пиляти дошки, для банних полків, визначте, з якої деревини вони випив. Найкраще підійдуть дошки з липи, берези або осики, а хвойну деревину можна відразу відкладати в сторону, так як при нагріванні вона буде виділяти смолу.
2
Спочатку з брусів уздовж довгої стіни зробіть каркас, на який будуть кріпитися застругані дошки. Каркас необхідно робити під ухилом, щоб з дощок безперешкодно стікала вода, тим самим дозволяючи їм швидше висохнути. Кількість стійок буде залежати від розміру полку. Приміром, на 4-ри стійки потрібно 8 брусів, висотою близько 100 см. У довжину полиць повинен бути не менше 180 см. Поперечні відрізки, якими будуть скріплюватися бруси стійок, так само виготовте з брусків.
3
Якщо приміщення лазні досить високе, то зробіть полки в 2 - 3 яруси. Відстань між ярусами повинно бути не менше 30 см, а ширина полку не менше 60 см. Що стосується відстані між полком і стелею, то воно не повинно бути менше 1 метра. У тому випадку, коли лазня не відрізняється великими розмірами, зробіть полиць у вигляді літери «Г», тобто, коли полиць буде розташовуватися у двох стін, замість однієї.
4
Зробивши каркас-раму, почніть поступово набивати приготовані тонкі дошки. Між дошками обов'язково залишайте зазор шириною в 1 см, для кращої вентиляції і висихання дощок. Самий нижній ярус, для більш зручного прибирання і просушування лазні, зробіть у вигляді лавки.
5
Для кріплення дощок до каркаса використовуйте дерев'яні штирі, що не обпалять тіло при нагріванні. Для штирів найкраще використовувати деревину дуба, що відрізняється своєю міцністю і довговічністю. Якщо в наявності немає дерев'яних штирів, то замініть їх металевими шурупами. Однак пам'ятайте, що вкручувати їх потрібно знизу, через бруски в дошку.
Зверніть увагу
Будьте обережні при виборі стіни, у якої будується полиць. Не будуйте полиць біля стіни з вікном, так як при високій температурі існує ймовірність, що воно лопне.
Корисна порада
Для гідроізоляції торців стійок і ніжок використовуйте гуму.