Як сушити імбир. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Корінь імбиру - одна з найпопулярніших спецій, прийшов до нас з Південної Азії. Він використовується в кулінарії для приготування м'ясних, рибних страв, кондитерських виробів. Імбир незамінний і в дієтичному харчуванні і в народній медицині. В даний час свіжий корінь імбиру продається в багатьох російських супермаркетах. У свіжому вигляді імбир зберігається в холодильнику не більше 10 днів, потім він починає швидко втрачати вологу і використовувати такий корінь можна тільки після тривалого вимочування. Щоб зберегти спецію для подальшого використання, імбир можна висушити.
Вам знадобиться
  • • Корінь імбиру
  • • Гострий ніж
  • • Обробна дошка
  • • Деко
  • • Пергамент або калька
  • • Духова шафа
  • • Блендер або ступка
Інструкція
1
Вибираючи в магазині корінь імбиру, зверніть увагу на його зовнішній вигляд. Свіжий корінь повинен бути гладким і щільним, зі свіжим пряним запахом, на имбире не повинно бути зморщених ділянок. Ще один корисний ознака - розмір кореня. Чим він довший, тим багатше ефірними маслами і мікроелементами.
2
Якщо корінь імбиру має досить щільну шкірку, то перед сушінням кореня зріжте її. Найлегше зрізати шкірку вздовж кореня від заснування до краю. Відгалуження від кореня слід відрізати і почистити окремо. Постарайтеся зрізати шкірку якомога тонше, адже під нею сконцентровані всі цінні ефірні олії, що містяться в имбире. Дуже зручно різати корінь під холодним струменем води, тоді не будуть сльозитися очі від виділення ефірних масел імбиру.
3
Чищені корінці імбиру викласти на обробну дошку і гострим ножем порізати на тонкі лепесткі.Протівень або неглибоку сковороду вистелити пергаментом або калькою. Зверху рівним шаром пелюстка від пелюстки розкласти порізаний імбир.
4
Сушити імбир слід в духовій шафі спочатку при температурі не вище 50С. Дверцята шафи слід тримати злегка прочиненими, щоб виходила волога з імбиру. Години через дві температуру можна збільшити до 70С. Якщо ваша духовка оснащена конвектором, то можна сушити імбир в режимі конвекції при температурі до 75С.Следует постійно перевіряти ступінь висушених імбиру. Якщо він стає ламким, це означає, що він вже висушений. Дістати деко з духовки і дати імбиру повністю охолонути при кімнатній температурі.
5
Висушений таким чином імбир можна скласти в банки для спецій на зберігання, а можна подрібнити в ступці або в блендері. Це залежить від того, в якому вигляді він вам потрібен.
Зверніть увагу
Якщо ви наріжете імбир не надто тонкими пелюстками, то висушити його буде набагато складніше. Недосушений імбир не підлягає тривалому зберіганню. Зберігати такий імбир слід в сухому місці в банку для спецій з щільно притертою кришкою. Термін зберігання сушеного імбиру близько півроку.
Корисна порада
Бажано не використовувати для оброблення кореня імбиру дерев'яні дошки або посуд, т.к. Дерево зайво вбирає ефірні масла і потім довго зберігає імбирний запах.Еслі сушений імбир в процесі зберігання трохи вбере вологу, то перед подрібненням підсушіть його недовго в духовій шафі.
Імбир - східна приправа, яка завоювала широку популярність у всьому світі. Цей ароматний корінь із солодко-гострим смаком широко використовується не тільки в кулінарії, але і в народній медицині, оскільки є справжнім джерелом корисних речовин. Спеція підвищує імунітет і тонус організму, має протизапальну дію, благотворно впливає на травну і дихальну системи. Причому свої цілющі властивості чудодійний корінь зберігає навіть в сухому вигляді. Існує кілька способів сушіння імбиру.
Вам знадобиться
 • Газовий духова шафа, електрична чи російська піч
Інструкція
1
Ретельно промийте корінь - ця попередня процедура є обов'язковою. Сушити імбир можна як цілком, так і розрізаним на дольки. В останньому випадку з кореня необхідно зняти шкірку. Намагайтеся зрізати верхній шар якомога тонше, оскільки саме в ньому міститься найбільше ефірних масел, що додають імбиру його специфічний аромат.
2
Розкладіть рослина на сухій поверхні під сонячними променями. Звичайно, цей спосіб може бути використаний тільки в умовах південного клімату або, принаймні, жаркого літа. Розкладені на сонці коріння необхідно перевертати як мінімум раз в день, а на ніч заносити в тепле і сухе приміщення. Саме такий метод сушки вважається найбільш оптимальним. Але якщо погодні умови не дозволяють висушити імбир природним шляхом, можна вдатися до штучних засобів.
3
Покладіть корінь в газову духовку, залишивши дверцята відчиненими. Встановіть мінімальний вогонь. Можна використовувати і електричну піч, встановивши регулятор на 50-60 градусів. Не забувайте періодично перевертати рослину, щоб не залишалося м'яких «сирих» ділянок.
4
Якщо є можливість, скористайтеся для сушки імбиру російською піччю. Це древній перевірений спосіб. Жар в грубці не повинен бути занадто сильним. Перевірити температуру можна за допомогою шматочка паперу. Якщо листок, кинутий в розігріту піч, чи не обвуглюється, значить, можна класти туди імбир. Іноді в процесі сушки відкривають трубу і випускають повітря. Не забувайте стежити за рівномірністю процесу. Якісно висушений корінь на зламі має сіруватий відтінок.
5
Розітріть сухий імбир в порошок. За консистенцією готова приправа повинна нагадувати борошно пісочного кольору.