Як вибрати здорового папугу.

При покупці папугу дуже важливо вибрати здорову особину. Така птиця при правильному догляді буде довго радувати вас красивим оперенням, веселим щебетанням і хорошим настроєм.
Інструкція
1
Купуйте папуг по можливості у зарекомендували себе заводчиків, в розпліднику або зоомагазині. Там птахи отримують необхідний догляд і ветеринарне обслуговування. Небажано купувати птахів на ринку у перекупників. Зазвичай в таких місцях продажів не стежать за їх здоров'ям. Попросіть у продавця ветеринарну довідку про перевірку папугу на сальмонельоз та орнітоз. Якщо ви купуєте привезеного папугу , то вимагайте документи СІТЕС, що свідчать про його походження.
2
Последите за поведінкою папугу . Птах не повинна бути млявою, сонною. Здоровий папуга не сидить подовгу окремо від сусідів по клітці нахохлившись, не засинає в годівниці. Рухи у папугу вільні, він активно пересувається в клітці. Його хвіст не рухається в такт дихання, птиця не кульгає. Зверніть увагу на сусідніх по клітці папуг - вони теж повинні бути здоровими.
3
Розгляньте оперення птиці. У здорової папугу пір'я чисті, доглянуті, щільно притиснуті, без слідів самоощіпа, лисин і пухових вставок.
4
Придивіться до дзьоба і восковице папугу . Дзьоб повинен бути чистим, блискучим, без тріщин, сколів і наростів. Ніздрі у здорової птиці без кірок і виділень. Дихає пернатий вихованець через ніздрі, а не через дзьоб. Папуга не повинен часто смикати головою, позіхати і чхати.
5
Розгляньте очі птиці. Вони повинні мати чітку округлу форму. Очі у папуг блискучі, не запали і не набряклі, чисті, без виділень. Повік не заліпшіе.
6
Вивчіть лапи папугу . Якщо вони з наростами, уплотнениями, з пошкодженою шкірою або набряклими суглобами, то птах хвора. Пальці папугу відмінно охоплюють жердинку. Якщо птах сидить на одній лапі, друга повинна бути стиснута в кулачок.
7
Зверніть увагу на те, щоб послід у папугу був у нормальному стані, без проносу. Область клоаки не повинна бути забруднена випорожненнями. При цьому черевце трохи втягнуто і не звисає.
Корисна порада
Якщо у вас в будинку вже живуть птахи, які не саджайте відразу до них в клітку новопридбаного вихованця. Необхідно влаштувати для папугу карантин на 3 - 4 тижні, щоб ви остаточно переконалися в його здоров'ї, а він пристосувався до нових умов.