Як змінити файлову систему зовнішнього диска. Як змінити файлову систему знімного жорсткого диска.

Останній час знімні жорсткі диски отримують все більше визнання серед користувачів персональних комп'ютерів зважаючи на свою універсальності і зручності використання. При всіх своїх невеликих габаритах вони показують досить-таки непогану продуктивність у вигляді високої швидкості копіювання файлів.
Інструкція
1
Підключіть знімний диск до USB-роз'єму на вашому комп'ютері, який потрібно включити. Відкрийте його вміст в автозапуску за допомогою провідника або через меню «Пуск» - «Мій комп'ютер» - «Накопичувач». Перемістіть всю потрібну вам для подальшої роботи інформацію зі знімного носія на внутрішню пам'ять комп'ютера. Переконайтеся, що на зовнішньому диску не залишилося ніяких важливих даних і приступите до форматування.
2
Відкрийте «Мій комп'ютер». Клацніть правою кнопкою миші на піктограмі вашого знімного диска , виберіть пункт «Властивості». У діалоговому вікні подивіться поточну файлову систему.
3
В меню «Мій комп'ютер» натисніть правою кнопкою миші на знімному диску і виберіть пункт "Форматувати". У випадаючому меню визначте файлову систему, в якій надалі збираєтеся працювати. Краще всього вибрати систему NTFS, оскільки вона забезпечує найбільшу швидкодію і високу швидкість копіювання файлів.
4
Введіть у поле «Мітка тому» назва знімного диска , яке надалі вам буде зручно для роботи. Якщо хочете справити звичайне форматування, тоді поставте галочку в пункті «Очищення списку знімків». В цьому випадку, якщо раптом вам знадобитися відновити вилучені файли, буде велика ймовірність того, що у вас це вийде.
5
Якщо вам потрібно повне форматування, а не очищення змісту, не відзначається відповідний пункт прапорцем і натисніть "Почати", в цьому випадку процедура повністю видалить всі дані з диска , і вони будуть не доступні для відновлення згодом виконання операції. Однак найкраще проводити не швидке форматування, оскільки повне видалення файлів з диска забезпечить більшу швидкодію.
6
Щоб перевірити, чи правильно пройшло зміна файлової системи, повторно під'єднайте знімний диск до комп'ютера і подивіться в його властивостях, які параметри відображаються після форматування. Також зверніть увагу на обсяг жорсткого диска .
Зверніть увагу
Для заміни файлової системи обов'язково проводити процедуру форматування.
Корисна порада
Виконуйте повне форматування, а не просту очистку змісту.
В Windows існує три варіанти файлової системи: NTFS, FAT32 і FAT (вона ж FAT16). NTFS є кращою для операційних систем, починаючи з Windows 2000, у неї більше можливостей і вище рівень безпеки. FAT32 і FAT вже застаріли, основною причиною їх використання може служити те, що на комп'ютері можна буде запустити ранню версію Windows. Системи FAT можна перетворити в NTFS через команду convert, перетворення не торкнеться інформацію, що міститься у розділі. Зворотне конвертування можливо через повне форматування системи.
Інструкція
1
Перетворення з FAT в NTFS.Завершіте роботу всіх програм, запущених з перетворюваного діска.Нажміте кнопку «Пуск», виберіть пункт "Всі програми", далі - "Стандартні", клацніть на пункті «Командний рядок» .В вікні командного рядка введіть «convert C:/fs: ntfs», де «С» - це буква диска, який треба перетворити. Натисніть клавішу «Enter». Дочекайтеся відповіді системи про виконання операції.
2
Перетворення з NTFS в FAT32.Откройте «Мій комп'ютер». Клацніть правою кнопкою миші по локальному диску, файлову систему якого потрібно поміняти. У меню, виберіть пункт «Форматувати». В розділі «Файлова система» виберіть FAT32. Натисніть "Почати". Дочекайтеся завершення процесу.
Зверніть увагу
При конвертації файлової системи з FAT32 в NTFS, якщо на диску виявиться мало вільного місця, то перетворення може не проізойті.Прі конвертировании файлової системи з NTFS в FAT32 всі дані на диску будуть знищені.