Як знайти вага з обсягу.

Вага і обсяг можна пов'язати інший фізичною величиною, яка використовується при розрахунку обох вищевказаних параметрів, - масою. Але в один дії цього не зробити, тому слід розглянути формули розрахунку і об'єму і ваги даного тіла.
Інструкція
1
Формула розрахунку ваги тіла має вигляд: P = m * g, де P- вагу тіла, m - маса тіла, g - прискорення вільного падіння. Обсягу в цій формулі немає, значить, його треба зв'язати з величинами, вказаними у формулі, наприклад, масою. Виводити прискорення вільного падіння не можна, так як воно - константная величина, що дорівнює 9,8 Н/кг (Ньютон, поділений на кілограм) .Обсяг і маса тіла об'єднані іншої фізичної формулою: V = m/?, де m - маса, V - об'єм тіла,? - Щільність речовини, постійна табличная величина для конкретних речовин. Запишіть її в зручному для роботи вигляді: m = V *?
2
Підставте формулу маси (m = V *?) У формулу ваги тіла (P = m * g), вийде нова формула для розрахунку ваги зазначеного тіла: P = V *? * G. Ось і вийшла розрахункова формула ваги тіла через його обсяг. У ній прискорення вільного падіння, g, і щільність,?, Є постійними величинами (щільність тільки для цього тіла). Стала видна пряма залежність між обсягом і вагою тіла. Чим більше об'єм тіла, тим більше його вагу.
3
Приклад рішення задачі. Знайдіть вагу скляної кулі об'ємом 0,2 м ^ 3 (кубічних метра) .Рішення. У даному умови відомі три величини: обсяг (V = 0,2 м ^ 3), прискорення вільного падіння (9,8 Н/кг) і щільність, яка визначається в таблиці по речовині, з якого тіло складається, (щільність скла? = 2500 кг/м ^ 3). P = V *? * G = 0,2 м ^ 3 * 2500 кг/м ^ 3 * 9,8 Н/кг = 4900 Н. При роботі з одиницями виміру: скоротіть кубічні метри і кілограми, залишаються ньютони - одиниця вимірювання сили . Вага тіла - це сила, тому вимірюється в ньютонах.
Зверніть увагу
Вага тіла і маса тіла - це дві різні фізичні величини, що мають різні характеристики.
Корисна порада
Прийнято використання округленого значення прискорення вільного падіння, воно дорівнює 10 Н/кг.Табліцу густин можна знайти в будь-якому підручнику сьомого класу або фізичному довіднику.