Як зробити саморобну гітару. Як зробити електрогітару в домашніх умовах.

Збірка гітари в домашніх умовах - справа дуже важка, зате дуже творче і захоплююче. Можливо, щоб розібратися в виготовленні цього інструменту, вам доведеться розібрати не одну стару гітару , можливо, доведеться не раз звернутися за допомогою до майстрів цього справа. Проте все ж є якісь загальні принципи виготовлення.
Інструкція
1
Для виготовлення корпусу гітари підберіть масив щільних порід деревини. Придбати його можна в спеціалізованих магазинах або замовивши по інтернету. При виборі деревини звертайте увагу на якість конкретного зразка - волокна дерева повинні бути рівними, не повинно бути ніяких сучків. Що стосується вибору породи, то найчастіше використовуються ялина і сосна. Хоча, знавці цієї справи з несхваленням дивляться на гітари, зроблені з масиву сосни, проте в умілих руках він здатний перетворитися в відмінну гітару .Щоб зупинити свій вибір на якому-небудь матеріалі, простукаєте його - якщо вам сподобається звук, то беріть без роздумів.
2
Виберіть приміщення, яке служитиме вам майстерні. Розмір приміщення повинен дозволяти вам вільно розміститися там з гітарою і всіма інструментами, а вологість повітря в такий імпровізованій майстерні не повинна перевищувати 60%.
3
Для початку спробуйте зробити нову гітару зі старої фабричної. Напевно у когось з ваших знайомих є така - зламана, потерта, майже не звучить гітара. А навіть якщо і ні, спробуйте пошукати оголошення про продаж таких гітар - іноді господарі навіть віддають їх безкоштовно. Розберіть гітару , уважно вивчіть її пристрій і спробуйте зібрати назад. Замініть старі струни, відшліфуйте гриф, вирівняйте його. Якщо у гітари є якісь зламані елементи, наприклад, колки, замініть їх на нові. Відполіруйте гітару і покрийте лаком. Напевно звучання такої гітари покращиться.
4
Щоб зібрати свою власну гітару , спочатку зробіть розмітку всіх деталей. Випиляєте їх лобзиком або пилки. Деталі гітари підганяйте один до одного з точністю до міліметра - найменший дефект може зіпсувати звучання. Для обробки корпусу гітари скористайтеся рубанком - поверхня повинна бути ідеально гладкой.Закончів збірку основних деталей, прикріпіть колки, натягніть струни і послухайте, як звучить гітара. Якщо вона не будує, то необхідна доробка деталей. Коли робота буде закінчена, покрийте корпус лаком і просушіть.
5
До речі, продаються і спеціальні набори для зборки гітар. Всі деталі там вже є, залишається тільки зібрати їх воєдино. Правда, не зовсім зрозуміло, з якою метою купуються ці набори, адже якщо ви вирішили зробити власну гітару , значить, ви хочете створити інструмент, що ідеально підходить саме для вас і відповідальний за необхідне вам характеристикам. Але ви можете спробувати придбати такий набір.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що на виготовлення власної гітари ви, можливо, витратите куди більше, ніж на нову хорошу гітару.
Якщо грати на гітарі хочеться, а бюджет не дозволяє купити інструмент своєї мрії, то можна зробити його самостійно.
Вам знадобиться
 • - фанера
 • - олівець з лінійкою
 • - фарба (у прикладі на нітроцеллулоідной основі)
 • - деревина для корпуса (наприклад, сосна)
 • - деревина для грифа (наприклад, ясен)
 • - фурнітура
 • - електролобзик
 • - лектріческая шліфувальна машина (бажано не стрічкова, а ексцентрикова)
 • - фрезерувальна машинка
 • - електродриль
 • - компресорна установка (до неї, само собою, краскопульт і банки з фарбою або лаком)
 • - рубанок, шерхебель, скобель
 • - столярні струбцини, чим більше, тим краще
 • - плоскогубці
 • - викрутки хрестові
 • - кусачки
 • - молоток
 • - лобзик ручний
 • - ніж
 • - напилки
 • - для електролобзика - пилка з чистим різом та широким полотном, для прямих відрізів і з вузьким полотном, порядку 4 мм, щоб випилювати обводи
 • - для лентошліфовальной машини - стрічки різних зернистостей: P40 для грубої шліфовки, Р60 щоб прибрати подряпини від грубої, Р80 і Р100, P320, 500 і т.д.
 • - для фрезера - пряма фреза (бажано дві - 12.7 мм і 6 мм), якщо краї робити напівкруглими, то ще кромочная калевочние
 • - для дрилі - свердла по металу 9 мм, 6 мм, 3 мм, 2 мм, по дереву 12 мм, 22 мм, 19 мм, 26 мм
 • - бур по бетону 8 мм
Інструкція
1
Перевірте, щоб на деревині не було сучків, а волокна лежали рівно.
2
Склейте корпус. Для цього з'єднаєте дві дошки вузькими сторонами так, щоб не було щілин. Якщо не виходить, з'єднайте дошки «бутербродом» і склеюються поверхні обробіть рубанком, а після цього склейте.
3
Розмітьте обводи.
4
При висиханні деревина неминуче вигинається. Якщо таке трапилося, обробіть її по порядку шерхебелем, рубанком і грубої шкіркою Р40.
5
Намалюйте «ефи». Перенесіть їх на фанерний шаблон.
6
Виріжте форми лобзиком і закріпіть на корпусі.
7
Виріжте «ефи» прямий фрезою з підшипником.
8
Зробіть паз під гриф. Спочатку олівцем і лінійкою зробіть розмітку, а потім виріжте отвір. Слідкуйте, щоб краї були рівними.
9
Округлите шлифмашиной краю на корпусі. Для цього скористайтеся кромочної радіусної фрезою з підшипником.
10
Займіться грифом. Головка повинна бути прямою, паралельній грифу, або під нахилом 13-17 градусів. Якщо робите головку прямий, встановіть ретейнери, щоб струни притискалися до верхнього поріжку. Якщо головка під кутом, то можете зробити її з окремого шматка деревини.
11
Розмітьте форми для грифа і головки. Виріжте їх і склейте.
12
Подумайте про анкерному стрижні. Краще робіть анкер подвійної дії, якому потрібен прямий канал однакової глибини по всій довжині. Для традиційних стрижнів Fender паз повинен мати певний вигин, з яким доведеться повозитися. Краще обмежтеся прутом з різьбленням, двома шайбами і декількома гайками.
13
Паз під стрижень зробіть або з тильної частини грифа, закривши шматочком дерева, або з лицьової, приклеївши зверху накладку.Установіте на фрезер направляючу, щоб зробити все прямо і рівно. Фреза ставиться вперед, 6 мм, пазовая.
14
Надайте заготівлі грифа однакове звуження до верхнього поріжку з обох сторін лобзиком.
15
Виріжте головку, зробіть отвори під колки. Приклейте головку.
16
Гриф має в поперечному перерізі два вигину: один - радіус накладки, інший - профіль грифа. Профіль зробіть за допомогою напилка. Те ж повторіть у п'яти грифа і з'єднайте частини один з одним. Радіус накладки обробіть радіусним кидком і шкіркою.
17
Розмітьте лади. Це робота дуже тонка, від неї залежатиме лад гітари. Для різних мензуру розміри ладів розрізняються. Можете підглянути розміри на другий гітаре.Пропіли повинні бути рівними, не надто тонкими і не дуже товстими.
18
Щоб лади були рівними, перед забиванням надайте їм радіус накладки (або повністю випрямити, якщо накладка пряма).
19
Вбийте лади киянкою або молотком з кінця. Потім скосите боки ладів напилком.
20
Вирівняйте лади по висоті один щодо одного. Скористайтеся бруском зі шкіркою.
21
Вклейте паз під поріжок.
22
Поверніться до корпусу. Зробіть розмітку для ніш для звукознімачів, темброблока і вибірки під тремоло. Потім фрезером виріжте по розмітці.
23
Свердлом на 22 зробіть отвір. Буром пройдіть через нього до хамбакера. З'єднайте сингл і хамбакер через вибірку під тремоло.
24
Зробіть отвори під потенціометри і перемикач.
25
Займіться фарбуванням гітари. Для цього підготуйте місце, чисте від пилу та сміття. Корпус заздалегідь відшліфуйте шкіркою P500-1000, приберіть всі нерівності.
26
Нанесіть Нітрогрунт або нітролак. Дочекайтеся висихання, потім пройдіться по ньому шкіркою. Його має залишитися зовсім небагато, щоб тільки пори дерева були закриті.
27
Нанесіть другий шар Нітрогрунт, висушіть. Обробіть дрібної шкуркою.
28
Нанесіть колір в три шари (кожен повинен висохнути перед нанесенням наступного).
29
Нанесіть прозорий лак.
30
Встановіть електроніку, механіку, відрегулюйте висоту грифа. Внутрішні поверхні екрануйте графітовим лаком.
31
Натягніть струни, відбудуйте мензуру. Гітара готова до гри.
Корисна порада
Фарбування гітари специфічна і вимагає хорошого навику роботи з фарбопультом. Чи не затримуйтеся на одному місці, щоб не було патьоків. Не проходьте на одному шарі одне і те ж місце двічі. Густа фарба або жидка, але кількість, що подається в струмінь, має бути малим.