Як доїти корову.

Всім відомо з дитинства, що коров'яче молоко не тільки смачне, але і корисне. Випиваючи 300 грамів молока, організм отримує добову дозу кальцію. Для того щоб отримати молоко, корову потрібно подоїти. Існує два способи доїння корів: машинний спосіб і ручний.
Інструкція
1
Як доять машинним способом.1.Обмить вим'я кожної корови чистою теплою водою і обтерти полотенцем.2.Надеть на вим'я доїльні стакани, (в народі називаються молокоотсоси) після того як, склянки надіті всім коровам включити доїльний апарат (доїльну станцію) .3.Молоко подається по скляній трубі в спеціальні емкості.4.После завершення процесу доїння стакани зняти з вим'я кожної корови, доїльний апарат промить.5.Дойку виробляти 2-3 рази на день.
2
Ручний спосіб доїння. Застосовується на приватних подвір'ях, коли число корів малочісленно.1.Вимить вим'я теплою водою. Сухо протерти полотенцем.2.Сделать масаж, погладжуючи від вимені до соскам.3.Доіть швидко, всіма пальцями обох рук (кулаком), молоко буде збігати в подойнік.4.Сначала здоїти передні соски, потім задніе.5.Дойку закінчити за 5 -7 хвилин. Потім напору молока ні, не сдоенное молоко сприяє розвитку маститу та зменшення кількості молока.5.Доіть корову 2-3 рази на день.
Зверніть увагу
Деякі доярі корів доять щипковим методом, пропускаючи сосок між стиснутими великим і вказівним пальцями. Такий метод небажаний: він завдає болю і призводить до розриву кровоносних судин в соску. Прийнято доїти «кулаком», коли сосок захоплюють таким чином, щоб його нижня частина і мізинець знаходилися на одному рівні, а верх долоні - біля основи соска.
Корисна порада
Доїння корови. Перед доїнням миють з милом руки і надягають чистий халат. Перш ніж доїти корову, рекомендується підв'язати їй хвіст, оглянути вим'я, соски і ретельно їх промити. При ручному доїнні сидять на лавочці, розташовуючись з правого боку по ходу корови. Дійницю необхідний з білої жерсті або емальований, але ніяк не з оцинкованої бляхи. Доять корову кулаком, а не щипком.
Доїння корови - це одне з умінь, необхідних кожній господині з особистим обійстям. Існує два способи доїння - ручний і машинний. Раніше машинна доїння використовувалася тільки в умовах ферми, де утримується дуже велике поголів'я корів. З появою компактних доїльних установок у господинь є вибір проводити машинну або ручну доїння.
Вам знадобиться
  • - хліб;
  • - сіль;
  • - тепла вода;
  • - відро;
  • - рушник;
  • - дійницю;
  • - портативний доїльний апарат.
Інструкція
1
При проведенні ручної дійки тварина повинна добре вас знати. Дуже багато корови, яких утримують на домашньому обійсті, дають молоко тільки своїй господині, тому корову необхідно з перших днів доїння привчати знати кілька людей, щоб при відсутності когось іншого зміг його замінити.
2
Проводите доїння в один і той же час вранці та ввечері. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні достатню кількість вільного часу, то можете проводити трикратну доїння, це дозволить істотно збільшити кількість одержуваної продукції. Після отелення доїння повинна завжди бути триразова, так як теляті потрібно тепле парне молоко. В даний час практично ніхто не містить новонародженого теляти під коровою.
3
Завжди в один і той же час підходите до корови, ласкаво називаючи її по імені, давайте тварині корочку хліба, густо посипаного сіллю. Погладьте тварина, обмийте вим'я теплою водою, витріть чистим рушником. Проведіть легкий масаж вниз по молочних протоках і дуже швидко починайте доїння. Корова віддає молоко тільки перші 5-7 хвилин, потім його напір різко падає. Якщо за цей час ви не встигнете повністю здоїти молоко, то це може привести до маститу. Систематичний недодой завжди призводить до цього серйозного захворювання, що вимагає тривалого і наполегливого лікування.
4
ДОЙКО виробляєте кулаком, це означає, що в процесі доїння повинні брати участь всі пальці. Доїння щипками, коли використовується тільки два пальця, також призводить до появи маститу.
5
Якщо ви придбали портативну доїльну установку, то процес значно спрощується. Вам немає необхідності піклуватися про те, що ви не встигнете видоїти все молоко. Апаратне доїння завжди сприяє повному видоювання і у тварин рідко виникає мастит на тлі недодоя.
6
Так само як і при ручній доці, обмийте вим'я чистою теплою водою, закріпіть стакани і включіть апарат. Компактні доїльні апарати можуть одночасно використовуватися для доїння декількох корів, що дуже зручно при вмісті більше однієї тварини.