Як визначити відео кодек.

Кодек - це спеціальна програма, яка стискає і розпаковує відеофайли. Вона використовується відеопрогравачами для створення і відтворення мультимедіа. Зазвичай кодек складається з двох елементів - декодера і кодувальника.
Інструкція
1
Відкрийте папку з файлом, для якого потрібно дізнатися відеокодек, клацніть по файлу правою клавішею миші, з контекстного меню виберіть пункт "Відкрити за допомогою». З списку - програму Windows Media Player.
2
Розпочніть відтворення відеофайлу, в правій частині вікна у списку відтворення клацніть по назві файлу правою кнопкою миші. Виберіть з контекстного меню пункт «Властивості». Перейдіть в закладку «Файл». Щоб дізнатися кодек відео, подивіться розділ «Видеокодеки». У ньому буде вказана назва кодека.
3
Скачайте програму GSpot, вона призначена для роботи з відеофайлами та визначення відео і аудіокодеків. Програма здатна розпізнати 719 відеокодеків і 245 аудіо. Також підтримує боле шістдесяти форматів файлів мультимедіа.
4
Для скачування програми перейдіть на сайт офіційного виробника http://www.headbands.com/gspot/, клацніть по потрібній версії програми, далі виберіть посилання Download GSpot, виберіть місце збереження файлу. Далі дочекайтеся завершення закачування, встановіть програму на комп'ютер, щоб дізнатися кодеки відеофайлів.
5
Запустіть додаток GSpot, щоб дізнатися, яким кодеком був стиснутий відеофайл. У вікні програми клацніть меню «Файл», виберіть команду «Відкрити». Далі в діалоговому вікні виберіть папку, в якій знаходиться відеозапис, клацніть по ній мишею і виберіть опцію «Відкрити».
6
Дочекайтеся додавання файлу в програму, час буде залежати від розміру файлу. У вікні GSpot буде показана вся цікавить вас інформація, зокрема в розділі Video буде вказано назву кодека, яким стиснутий відеофайл.
7
Аналогічної програмою для визначення кодеків є утиліта під назвою Videoinspektor, щоб завантажити її, перейдіть на сайт виробника - http://www.kcsoftwares.com/?vtb. Після установки команди програми будуть доступні в контекстному меню відеофайлів.
8
Щоб дізнатися кодек, просто клацніть правою кнопкою миші по потрібному відеофайлу, і ви отримаєте необхідну вам інформацію з контекстного меню.