Як зробити бетонне перекриття.

Однією з кращих технологій будівництва перекриттів вважається виготовлення їх за допомогою литого бетону. Вони виконуються як самостійно, так і за допомогою сторонніх будівельних організацій. У будь-якому випадку, слід попередньо скласти проект, де потрібно розрахувати всі матеріали.
Вам знадобиться
  • - металева арматура;
  • - дошки для настилу;
  • - дерев'яні опори;
  • - профнастил.
Інструкція
1
Виготовте настил, на якому зв'яжіть арматурну сітку. Потім її залийте бетоном. Настил зробіть з дощок, він повинен бути як можна більш рівним. Встановіть підпірки по всій поверхні настилу, щоб він не продавлювався, а перекриття вийшло досить горизонтальним. Якщо якість стелі дуже важливо, то на настил укладіть на водостійку фанеру, краще ламіновану. Арматурну сітку в'яжіть таким чином, щоб вона спиралася (лягала) на стіни.
2
Зробіть бічну опалубку, щоб бетонний розчин не виливався з боків. Для заливки використовуйте або спеціальне обладнання, наприклад, колоновидна вагонетка з висувним дном або бетононасос, або вручну. Вагонетку наповнюють бетоном на землі, потім піднімають краном і заливають ділянку. Можна заливати частинами. Але при цьому потрібно стежити за тим, щоб бетонна суміш не висихала остаточно. Наприклад, увечері закінчили, а вранці продовжили. Товщина бетонного шару повинна становити близько 10 см, але може бути і трохи більше.
3
Використовуйте профнастил в якості альтернативного підходу. Однак його застосовуйте тільки в якості незнімної опалубки, тобто присутність профнастилу не скасовує і не замінює армування. Для створення масштабних перекриттів використовуйте спеціальні пристосування, наприклад, вібратори. Е Він застосовується для того, щоб з розчину вигнати бульбашки повітря, тим самим зробити його міцним. Без такого ущільнення перекриття робити небезпечно. Будівельники не завжди ущільнюють бетон вібраторами, часто це робиться простий лопатою, стусанами між прутів арматури.
4
Оберіть товщину бетонного шару, марку бетону, товщину арматури і крок сітки, виходячи з умов міцності. Для товстого перекриття застосовуйте більш збільшений діаметр арматури. Ці параметри розраховуються за спеціальними методам, обумовленим в СНиП.