Як написати пояснювальну. Пояснювальна записка про порушення трудової дисципліни.

Написати пояснювальну записку вам може знадобитися в тому випадку, коли мало місце порушення трудової дисципліни або трапилася аварійна ситуація на виробництві, свідком якої ви були. Якщо мова йде про порушення трудової дисципліни, то пояснювальна записка - ваш шанс виправдати себе і представити ті об'єктивні причини, які завадили вам виконати свої трудові обов'язки.
Інструкція
1
Згідно з трудовим законодавством, роботодавець не зобов'язаний знайомити вас із вмістом доповідної записки або акта, в яких зафіксовано допущене вами порушення. Ви також маєте право відмовитися від написання пояснення, про що буде складено відповідний акт. Але пам'ятайте, що пояснювальна записка може допомогти вам і знизити ступінь стягнення, а то й зовсім зняти провину з вас, тому написати її - у ваших інтересах.
2
Якщо порушення було достатньо серйозним і ті санкції, які підуть за ним можуть відбитися на вашій подальшій кар'єрі, то краще всього проконсультуватися з юристом. Він допоможе вам мінімізувати ступінь покарання і підкаже причини, які роботодавець може вважати достатньо переконливими.
3
Текст пояснювальної записки оформлюється відповідно до вимог ГОСТ Р 6.30-2003. Зміст її не регламентоване жодними документами і може бути складено в довільній формі.
4
У вступній частині дайте опис того, що сталося із зазначенням дати, часу і обставин порушення. Не забудьте згадати своє прізвище, ім'я, по батькові, посаду і підрозділ, в якому ви працюєте.
5
Дайте пояснення своєї поведінки і вкажіть ті причини, які змусили вас здійснити даний проступок. Якщо він серйозний, то включіть в текст записки таку фразу: «У даних обставинах я змушений був діяти відповідно до обстановки».
6
Чітко і послідовно опишіть те, що трапилося. Брехати і виправдовуватися не треба - якщо причини переконливі, то і так буде зрозуміло, що порушити дисципліну ви були змушені. Манера викладу повинна бути стриманою, пишіть відсторонено і як би з боку. Щоб не видна була нервозність, текст краще набити на комп'ютері. Він повинен поміститися на одному аркуші, максимум - на півтора. Підбирайте правильно слова: «запізнився» і «затримався» мають одну суть, але сприймаються по-різному.
7
Якщо в події були й інші учасники, крім вас, то згадайте це. Але не перекладайте всю провину на них, не знімайте з себе відповідальність, зберігайте об'єктивність і стриманість у викладі.
8
У висновку напишіть своє прізвище, ініціали, поставте підпис і дату.