Як встановити на комп'ютер оперативну пам'ять. Як встановити оперативну пам'ять на комп'ютер.

Установка оперативної пам'яті є одним з найпростіших способів підвищити швидкість і продуктивність комп'ютера . При цьому не тільки ігри і програми працюють швидше, але і тривалість завантаження операційної системи зменшується в рази. Встановити додаткову пам'ять на комп'ютер можна протягом декількох хвилин.
Інструкція
1
Визначте, який обсяг пам'яті вже встановлено. Перейдіть в меню «Пуск» і виберіть «Налаштування», потім «Панель управління» і «Система». Виберіть вкладку «Загальні». Обсяг встановленої на комп'ютері пам'яті буде показаний в нижній частині сторінки.
2
Визначте, який тип і обсяг пам'яті необхідно придбати. Зверніться до керівництва користувача, щоб дізнатися максимальний обсяг пам'яті, з якою комп'ютер може впоратися. Керівництво також допоможе вибрати необхідні тип і швидкість пам'яті. Купіть оперативну пам'ять через інтернет або в місцевому комп'ютерному магазині.
3
Відкрийте корпус комп'ютера . Зверніться за необхідності до керівництва по експлуатації. Зніміть всі металеві кільця, годинник або браслети. Вимкніть комп'ютер, від'єднайте його від електричної розетки, а потім торкніться металевого корпусу, щоб усунути будь-які розряди статичної електрики. Для цієї мети також можна використовувати антистатичний браслет.
4
Знайдіть слоти пам'яті на материнській платі комп'ютера . Якщо необхідно, зверніться до керівництва по експлуатації. Якщо вільних слотів немає, доведеться видалити одну або декілька з встановлених карт пам'яті, щоб мати можливість додати нову пам'ять.
5
Встановіть нову пам'ять. Для цього відкрийте тримачі у вільному слоті і акуратно вставте в нього карту пам'яті. Переконайтеся, що модуль карти пам'яті надійно вставлений в слот, і закріпіть тримачі.
6
Протестуйте встановлену пам'ять. Закрийте корпус і включіть комп'ютер. Якщо комп'ютер починає лунати сигнал, значить пам'ять встановлено неправильно. Тоді повторіть крок 5, щоб переконатися, що пам'ять надійно вставлена в слот. Якщо установка пройшла успішно, перевірте, що система визначила новий обсяг пам'яті (крок 1).
Збільшення оперативної пам'яті (ОЗУ) значно підвищує продуктивність комп'ютера. Більш того, воно не вимагає знань про начинку, достатньо лише акуратно зробити установку модуля в слот материнської плати.
Вам знадобиться
  • - модуль пам'яті;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Придбайте відповідний модуль оперативної пам'яті. В сучасних комп'ютерах використовуються планки DDR, DDRII і DDRIII, що відрізняються роз'ємами і швидкістю роботи. Дізнатися, який тип пам'яті використовується у вашому ПК можна в паспорті, який був виданий при покупці.
2
Повністю вимкніть живлення комп'ютера і абсолютно всі дроти, що йдуть до задньої стінки корпусу. Додайте системний блок на стійкій поверхні і відкрутіть бічну кришку за допомогою викрутки. Деякі блоки замість гвинтів забезпечуються спеціальними застібками і для зняття кришки достатньо відстебнути тільки їх.
3
Знайдіть блок для установки оперативної пам'яті. Він включає в себе кілька роз'ємів із засувками, в які і повинна бути встановлена планка ОЗУ.
4
Зігніть спеціальні застібки на краях вільного слота. Візьміть планку, яку збираєтеся встановити в системний блок, за краї і вставте, поєднавши проріз в нижній частині модуля з прорізом в слоті для оперативної пам'яті. Як тільки планка буде чітко зафіксована, встановіть засувки в попереднє положення, зафіксувавши тим самим встановлений модуль. При правильному розташуванні застібки щільно притиснуть встановлену ОЗУ.
5
Закрийте кришку комп'ютера, підключіть харчування і протестуйте роботу комп'ютера. Щоб переконатися, що пам'ять була правильно визначилася системою, клікніть правою клавішею миші на ярлику «Мій комп'ютер». В рядку «Встановлена пам'ять» буде зазначений загальний обсяг ОЗУ. Якщо даний показник збільшився, значить установка була проведена абсолютно правильно.
Зверніть увагу
Невірна установка плат може привести до згорання материнської плати, тому модулі необхідно встановлювати уважно і акуратно.
Корисна порада
Установку модуля слід виробляти максимально акуратно. Чи не гніть і не прикладайте надмірна кількість зусиль при установці, інакше ви ризикуєте зламати планку пам'яті або материнську карту комп'ютера. Модуль повинен чітко входити в слот для ОЗУ без застосування додаткових зусиль.