Як дресирувати цуценя німецької вівчарки.

Недарма на роль собак-кіногероїв часто вибирають саме німецьких вівчарок. Ці красиві, сильні, розумні собаки вже багато десятків років служать людям. Їх використовують і як службових, і для випасу худоби, і просто заводять в якості кращих друзів. Але виховання німецьких вівчарок ні в якому разі не можна пускати на самоплив.
Інструкція
1
Німецька вівчарка - це собака розумна і виконавча, тому особливих труднощів з її дресируванням у вас не виникне. Але щоб процес пройшов легко, вивчіть особливості цієї породи. Із самої назви породи зрозуміло, що виводилася вона для випасу худоби. Тому в німецькій вівчарці закладений інстинкт переслідування - ці собаки люблять ганятися за тваринами, а іноді і за людьми.В самому початку процесу дресирування ви повинні дати собаці зрозуміти, що ви - її командир, «ватажок зграї». Ні в якому разі не давайте собаці відчути себе головною, не дозволяйте їй контролювати процес дресирування. Якщо ви не будете повністю контролювати собаку, вона просто не буде підкорятися командам.
2
У собаки повинен бути тільки один дресирувальник. Якщо ви взяли на себе цю роль, то ви повинні робити разом з нею все - гуляйте з нею, годуйте її, грайте з нею і займайтеся, не передавайте ці обов'язки нікому. Крім того, чим більше часу ви будете проводити з собакою, тим більш довірчі відносини складуться між вами. Якщо пес буде вам довіряти, то він буде і слушаться.Однако це не означає, що собаці потрібно забороняти спілкування з іншими членами родини. Це допустимо тільки в тому випадку, якщо ви дрессіруете службову собаку. Якщо ви просто вирішили навчити вихованця основним командам, дозволяйте іншим грати з ним.
3
Так як вівчарка належить до пастуших собак, їй потрібні постійні фізичні навантаження. Дозволяйте їй щодня пробігати досить великі відстані, дозволяйте грати з іншими собаками. Якщо є така можливість, організуйте заняття в басейні - нехай плаває. Без регулярних тренувань собака буде почувати себе погано.
4
Поповніть собаку основним командам, таким, як «Сидіти», «Лежати», «Місце», «Фу», «Поруч». Пам'ятайте, що всім цим командам вчити тварину потрібно ще в щенячому віці. Поняттю місця собаку взагалі потрібно навчити в той момент, коли ви вперше приносите її додому. Покажіть їй місце, де вона буде спати і скажіть: «Місце!». Час від часу відносите туди цуценя і нагадуйте йому, що це і є його місце. Дуже скоро він прівикнет.Чтоби навчити цуценя командам «Сидіти» і «Лежати», вам доведеться спочатку самостійно присаджувати і укладати цуценя , вимовляючи при цьому команду. Щоб цуценя запам'ятав команду «Поруч», на прогулянці час від часу давайте йому команду і обережно підтягуйте до себе поводок. Завжди заохочуйте собаку за виконане завдання - німецьким вівчаркам ваша похвала особливо важлива.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zRUWFYiTPAM
Корисна порада
Ніколи не карайте собаку фізично, не кричіть на неї, не обманюйте. Інакше ніякого послуху ви не доб'єтеся, а ось агресії - запросто.