Як врятувати фаленопсис.

Орхідея фаленопсис - істинне прикраса будь-якого інтер'єру. Вона дуже вишукано виглядає, довго цвіте і не вимагає особливого догляду. Все, що їй потрібно, помірний сонячне світло і нечастий полив. Але що ж робити, якщо майже одразу по поверненню з квіткового магазину ваша заморська гостя почала в'янути, втрачати квіти і чахнути на очах? Може бути, ви щось робите неправильно?
Вам знадобиться
  • Кашпо для орхідеї, добриво для орхідеї, сонячне вікно.
Інструкція
1
Бутони в'януть і обпадають, що не розкриваючись. Рослина бліде і чахлое.Фаленопсіс не любить затемнення. Точніше кажучи, не виносить його зовсім. Якщо ви поставили орхідею далеко від вікна, дуже скоро вона скине всі бутони. А якщо вас і цей довід не переконає - почне бліднути і чахнути. Без паніки. Якщо помічаєте, що з вашим фаленопсис ом відбувається щось подібне, справі ще можна допомогти. Встановіть рослина на східне або західне вікно ближче до світла. Однак тут також важливо знати міру. Присмажуватися ваша орхідея недолжна ні в якому разі. Нехай вона стоїть у самого скла, але не під пекучими сонячними променями, а просто на світлі.
2
Без видимої причини рослина починає жовтіти, листя зморщується, покриваються плямами і опадають. Коріння сохнуть і отгнівают.Важной особливістю фаленопсис ов є зовнішня коренева система. На своїй батьківщині - в тропіках, ці рослини кріпляться корінням за гілки дерев або стару деревну труху. І коренева система бере участь у фотосинтезі нарівні з листям. Саме тому фаленопсис и продаються в прозорих горщиках, набитих корою. І саме тому їх категорично не можна пересаджувати в глухий непрозорий горщик! Іноді продавці забувають сказати про це, покупці пересаджують орхідею в інший горщик і не можуть зрозуміти, чому вона гине. Пам'ятайте про цю особливість, а якщо вже встигли пересадити свій фаленопсис у щось непрозоре, терміново поверніть його назад в пластиковий контейнер, в якому він продавався. Насправді, для фаленопсис ов продаються спеціальні керамічні кашпо з наскрізними фігурними отворами для сонячного світла. Непривабливий транспортувальний горщик можна просто встановити всередину. І проблема буде вирішена.
3
Цвіль на коренях і листі, рослина бліде і не цветет.Есть рослини, які можна засушити, а є такі, яким небезпечний надлишок вологи. Незважаючи на поширену думку, що орхідеї воліють дуже вологе повітря і потребують постійного поливі і обприскуванні, занадто часто їх не поливають. Суха кора, в якій росте фаленопсис , дуже добре кумулирует вологу, даючи рослині саме стільки, скільки йому необхідно. Навіть якщо вам здається, що кора суха (а людині завжди буде здаватися, що вона суха), поливати орхідею частіше, ніж раз на тиждень можна. Якщо рослина не цвіте і знаходиться в стані спокою, полив слід скоротити до одного разу на два тижні.
Зверніть увагу
Під час цвітіння фаленопсис краще не удобрювати. Ви можете вносити підгодівлю в період, коли рослина не цвіте або коли з'являються квітконоси. На стадії формування бутонів все добрива краще припинити.
Корисна порада
Після цвітіння дайте фаленопсис відпочити. Полив скоротіть, раз на місяць підгодовуйте спеціальним добривом для орхідей. Після першого стресу орхідея може не цвісти півроку чи довше, але потім вона регулярно буде радувати вас своїми прекрасними квітами.
Орхідея - ніжний і примхливий, але дуже гарна квітка. Через неякісний догляду ця рослина може легко загинути. Щоб врятувати орхідею, необхідно вжити ряд термінових заходів.
Інструкція
1
Найвідчутніша частина орхідеї - її коріння. Надмірний або недостатній полив швидко призводять до відмирання кореневої системи рослини. Перше, що потрібно зробити, якщо постраждали коріння - дістати квітку з горщика, промити кореневу систему в теплій воді і очистити її від гнилих і сухих елементів. Живе коріння - щільні і тверді, мертві - пустотілі або наповнені водою і слизькі.
2
Після видалення уражених частин продезінфікуйте місця зрізів і пошкоджені ділянки корицею або порошком з активованого вугілля, інакше корені можуть бути інфіковані бактеріями або грибками. В деяких випадках для припікання рекомендують використовувати зеленку або інші спиртові розчини. Однак фахівці застерігають від використання засобів, що містять спирт, т.к. вони можуть спалити ніжні коріння.
3
Якщо ви підозрюєте, що причиною захворювання орхідеї могли стати мікроорганізми або гриби, коріння рослини необхідно замочити в «фунгіцидів» або «фундазолом», зменшивши зазначену в інструкції дозування в 2 рази. Час процедури - 10-15 хвилин. Щоб в подальшому мікроорганізми не пошкоджували коріння орхідеї, стежте за тим, щоб субстрат не була постійно сирим. Особливо це відноситься до осінньо-зимового періоду.
4
Заключний етап реанімації орхідеї - обробка коренів регуляторами росту, які посилюють імунітет рослини і прискорюють ріст нових клітин. Найчастіше для цього використовують препарати «Епін» і «Циркон», які додають по 1 краплі на літр води. Замочують коріння рослини на строк від 15 хвилин до 2 годин.
5
Подлеченное рослина помістіть в чистий субстрат з кори і укрийте мохом. Якщо коренів залишилося зовсім мало - можна використовувати тільки мох. Полив орхідеї замініть обприскуванням моху - він повинен бути трохи вологим.
6
Для того щоб стимулювати ріст нових коренів, в воду для обприскування можна додавати трохи цукру або меду - 1 чайну ложку на літр води. Крім того, рослина можна підгодувати калійним, фосфорним або комплексним добривом, «Корневином». Після відростання коренів на 3-4 см орхідею слід посадити в звичайний субстрат.
Зверніть увагу
Дуже часто гниття коренів починається не стільки через надмірне поливу, скільки через недостатнє освітлення. У кожної орхідеї є своя світлова межа, нижче якої рослина «засинає» і перестає вбирати вологу. В результаті квітка коштує в сирому субстраті доти, поки вода не випарується, а коріння починають гнити. Щоб так не траплялося, використовуйте додаткове освітлення і дуже акуратно поливайте свою орхідею.