Як навчити кошеня є.

Маленький кошеня - це не тільки радість, а й великий клопіт. Трапляється, що малюки залишаються без мами і тоді цю важливу функцію доводиться брати на себе людині. Найперше, чого необхідно навчитися в такій ситуації - це правильно годувати кошенят.
Інструкція
1
Якщо з якихось причин малюк позбувся материнської турботи, то необхідно проконсультуватися з ветеринарним лікарем, який допоможе підібрати замінник котячого молока або розповість, як правильно готувати для прикорму коров'яче молоко.
2
До місяця маленькі кошенята харчуються 6-8 разів на добу. Зрозуміти, що кошеня голодний дуже легко - він починає пищати і повзати по гнізду. До двотижневого віку найзручніше годувати малюка з піпетки. Молоко повинно бути трохи підігрітим. Для перевірки температури капніть крапельку на тильну сторону зап'ястя - якщо молоко трохи тепле, то можна приступати до годівлі.
3
Після двотижневого віку можна пробувати годувати малюків з пляшечки з соскою. Після кожного прийому їжі обов'язково помасажуйте животик кошеня - так щоразу робить кішка для того, щоб травні процеси в маленькому організмі протікали правильно.
4
Ближче до місяця кошенят можна привчати до блюдця. Як тільки малюки проголодаются і почнуть пищати, поставте поруч з ними тарілочку з низькими краями з молоком. Щоб кошенята скоріше зметикували, що від них вимагається, можна легенько ткнути їх носом в молоко. Перші спроби пити самостійно не завжди закінчуються успішно. Малюки ще погано розуміють, як потрібно хлебтати, тому будуть намагатися втягнути в себе молоко, отже будуть давитися і кашляти. Поступово це пройде.
5
При перших спробах навчитися хлебтати з блюдця багато кошенята будуть намагатися влізти в мисочку з лапами. Тому заздалегідь приготуйте рушник, щоб витирати невдачливих плавців, інакше вони можуть застудитися. Як правило, до місяця кошенята остаточно засвоюють науку годування і можуть харчуватися з блюдечка самостійно.
У вас з'явився кошеня? Звичайно, ви вже купили малюкові спеціальний корм, запаслися свіжим молоком і навіть приготували для вихованця окремі мисочки для їжі та води. Але малюк несподівано відмовляється від їжі, хоча ясно, що він голодний. Як бути? Навчати кошеня їсти і пити самостійно. Не хвилюйтеся - для цього знадобиться всього кілька тренувань.
Інструкція
1
Проблеми з харчуванням найчастіше зустрічається у кошенят, яких віддали новим господарям занадто рано. Вони ще не відвикли від материнського молока і не встигли перейти на корм для дорослих тварин.
2
Починати годівлю варто з молока. Підігрійте свіже молоко, налийте його в миску. Для зручності посадите кошеня на стіл і підставте миску до його мордочці. Якщо звір задкує і не розуміє, чого ви від нього хочете, спробуйте злегка вмочити його мордочкою в молоко. Він буде змушений облизати шерсть і, можливо, зацікавиться смаком. Якщо цього не сталося, повторіть спробу - рано чи пізно кошеня здасться.
3
Іноді кошенята відмовляються пити тому, що стоїть на підлозі миска знаходиться дуже низько. Купіть посуд, встановлену на спеціальних нековзних підставках - щоб пити і їсти з них, кошеняті не потрібно буде нахилятися.
4
Коли малюк навчиться пити молоко, запропонуйте йому м'ясний паштет для кошенят. Звірята ставляться до нього по-різному - деякі жадібно накидаються на новий корм, а інші до нього повністю байдужі. Покладіть трохи паштету на палець і піднесіть до рота кошеня, спонукаючи малюка спробувати нову їжу. Якщо він слізнет паштет, вважайте, що зі своїм завданням ви впоралися. Викладіть трохи корму в блюдце і запропонуйте звірку.
5
Не поспішайте і не нервуйте - рано чи пізно кошеня відреагує на ваші спроби нагодувати його. Не пропонуйте вихованцеві сухий корм і великі шматки їжі - він з ними просто не впорається. До того ж спеціальні консерви для кошенят збалансовані за складом і забезпечують нормальну роботу шлунково-кишкового тракту малюка.
6
Не забудьте запропонувати малюкові воду. Якщо він мало і неохоче п'є, не наполягайте - є тварини, які вживають мало рідини. Майте на увазі, що кішки дуже чутливі до чистоти мисок. Регулярно міняйте воду на свіжу, навіть якщо кошеня відпив зовсім небагато. Саме чиста вода може пробудити в ньому інтерес до пиття.
7
Визначити, чи нормально харчується ваш малюк, ви можете, перевіривши його туалетний лоток. Якщо кіт регулярно (і не без результату) відвідує його, все в порядку. Врахуйте, що норма споживання їжі у кожної тварини своя.