Як підібрати кодування.

Кому з нас хоча б одного разу не приходило електронного листа в нечитаною кодуванні? Не поспішайте в такій ситуації ігнорувати повідомлення або лаяти його відправника. Перекодуйте текст, і ви зможете його прочитати.
Інструкція
1
Скопіюйте текст повідомлення в буфер обміну. Потім відкрийте текстовий редактор KWrite, Geany, Notepad ++ або «Блокнот», залежно від того, якою операційною системою ви користуєтеся. Вставте текст в нього і збережіть.
2
Відкрийте в браузері нову вкладку. Введіть а його адресний рядок повний локальний шлях до файлу, в якому ви зберегли текст.
3
Цілком можливо, що ви відразу побачите текст в читаних кодуванні. Якщо цього не сталося, спробуйте вибрати в меню браузера пункт «Вид» - «Кодування» - «Вибрати автоматично» або аналогічний. У випадку, якщо не допомогло і це, спробуйте через те ж меню вибрати відповідну для файлу кодування вручну.
4
Якщо ви користуєтеся редактором KWrite, спробуйте аналогічним чином вибрати правильну кодування файлу в ньому самому.
5
Перераховані вище способи марні в тому випадку, якщо текст перед відправкою його до вас пройшов кілька перетворень. Тоді вам буде потрібно спеціальний інструмент - сайт «Декодер» Артемія Лебедєва. Щоб ним скористатися, перейдіть за наступним посиланням: http://www.artlebedev.ru/tools/decoder/Вставьте текст, що підлягає розшифровці, у форму введення, після чого натисніть кнопку «Розшифрувати». Визначення кодування відбудеться автоматично.
6
Якщо автоматичний варіант «декодер» помилився, спробуйте скористатися ручним. Для цього перейдіть за іншим посиланням: http://www.artlebedev.ru/tools/decoder/advanced/Введіте текст в ліве поле введення, виберіть кодування оригіналу і необхідну кодування , після чого натисніть на клавішу «Розшифрувати».
7
Нарешті, якщо «Декодер» Артемія Лебедєва вам не допоміг, скористайтеся аналогічним чином послугами одного з наступних сайтів: http://www.decodr.ru/http://www.charset.ru/http://www.online-decoder.com/ru
8
Ні за яких обставин не використовуйте будь-які онлайнові декодери для перекодування конфіденційних текстів.