Як розширити халяву чобіт.

При покупці взуття має значення не тільки розмір. Демісезонні або зимові чоботи можуть ідеально сісти на стопу, але не застібнутися чи то через широкі литок, чи то через занадто вузького халяви. Хизуватися в такій «обновці» не тільки негарно, але й явно незручно.
Інструкція
1
Якщо ви віддаєте перевагу шкіряного взуття, і халяву не надто вузьке (тисне, але застібається), то проблема розв'язана. В якості растяжітеля використовуйте спеціальні спрееобразние кошти. Їх можна придбати у взуттєвому магазині відразу разом з обновкою та іншими засобами для догляду за взуттям. При виникненні дискомфорту розпорошите спрей на внутрішню частину халяви до легкого зволоження. Потім спробуйте застебнути блискавку до кінця. Якщо цього зробити не вдалося - розпорошите ще трохи спрею і повторіть спробу.
2
Якщо блискавка застебнулася, не знімайте обновку відразу, святкуючи перемогу. Походіть у взутті якийсь час доти, поки вона не висохне. Тільки так халяву прийме необхідну форму і зафіксується на нозі. Непросохлої після розпилення чобіт, швидше за все, знов не застібнеться і вам доведеться повторювати процедуру знову. Розширити за допомогою спрея реально тільки взуття з натуральної шкіри. Чоботи, виготовлені із замінників або замші, таким способом розтягувати не рекомендується. Остерігайтеся використовувати як растяжітеля спирт або горілку.
3
Якщо самостійні спроби розширити халяву не увінчалися успіхом, зверніться за допомогою в найближчу майстерню з ремонту взуття. Як правило, в кожної поважаючої себе майстерні є спеціальні верстати, на яких взуттєвих справ майстра розтягують халяву шкіряного взуття. Є і ще один вихід: вшити пару резиночек однакового з чобітьми кольору.
4
Зрозуміло, дані способи розширити халяву доречні лише в тих випадках, коли потрібна невелика розтяжка. Якщо блискавка застібається всього на пару сантиметрів або без застібки зовсім, розтягувати таке взуття марно. Пошукайте альтернативу сумнівною обновці, інакше вона не буде красуватися на ваших ніжках, а залишиться припадати пилом в коробочці в найдальшому кутку.