Як визначити вік папугу.

Чим молодше птах, тим легше вона звикає до нового будинку, а також більш легко вчиться відтворювати людську мову. До того ж, при зміні обстановки від зрілих особин складніше отримати потомство. Щоб цього не сталося, необхідно навчитися визначати вік майбутніх вихованців.

Інструкція
1

Визначити вік у хвилястих папужок достатньо просто. До першої линьки, яка відбувається у віці трьох місяців, пір'я на голові у пташок матимуть хвилясті смужки. Також можна звернути увагу на очі. У молодих папужок вони повністю чорні, райдужка ока починає світлішати у віці 5-10 місяців. До півтора-двох місяців на дзьобику у молодих папуг є невеликий чорний мазок, який з віком зникає. Також слід звернути увагу на хвостик. До двох місяців він буде коротшим, ніж у дорослих родичів.

2

Для того, щоб визначити вік у корелла необхідно звернути увагу на наступні ознаки. У молодих птахів дзьоб гладкий, сірувато-рожевого кольору, шкіра на лапках ніжно-рожева в невеликими лусочками, а у дорослих особин дзьоб і лапки будуть більш темного кольору. У молодої Кореллі пір'я на чубчики прямі, їх небагато. Також можна побачити трубочки від зароджуються пір'їнок. У дорослих птахів чубок густий, кожне пір'ячко плавно загинається вперед. Перша линька у цих папуг проходить у віці 4-6 місяців, після чого дитяче оперення змінюється на доросле.

3

Складніше йде справа з папугами нерозлучниками. Перша линька у цих птахів відбувається у віці 5-6 місяців, після чого визначити вік стає практично неможливо.

4

При покупці будь-якої породи папужок звертайте увагу на розмір птахів, стан шкіри лапок, а також на дзьоб. Молоді птахи набагато менше своїх дорослих побратимів, лапки мають молоду шкірку, а дзьобик повинен бути глянцевим і не мати шорсткостей. Перш ніж купувати птицю, фахівці рекомендують вивчити літературу по даному виду папужок, а також постаратися подивитися якомога більше фотографій птахів в різному віці.

5

Якщо у вас виникли сумніви з приводу віку птиці, то найкращим варіантом буде звернутися за консультацією до ветеринарного лікаря або фахівців, які займаються розведенням папуг.