Як нагострити фігурні ковзани.

Добре і впевнено кататися можна тільки на ковзанах з правильно і ретельно заточеними лезами. При ковзанні, гальмуванні і виконанні різних елементів дуже важлива хороша заточування ковзанів, яка також забезпечує стійкість на льоду. Тому необхідно уважно підійти до вирішення завдання із заточування ковзанів.
Вам знадобиться
  • - шліфувальний круг;
  • - напрямна пластина;
  • - круглий напилок;
  • - наждачний папір.
Інструкція
1
Існує два типи заточки ковзанів - без жолобка і з жолобком. Фігурні ковзани , як правило, точать з жолобком. Якщо подивитися на підставу леза на конику, воно буде виглядати, як канавка з двома гострими ребрами - внутрішнім і зовнішнім. При катанні ці ребра сточуються, тому доводиться знову заточувати лезо. Можна заточити ковзани і без жолобка, якщо ви не займаєтеся професійним катанням. Деякі вважають за краще саме такі ковзани , так як вони дають можливість швидкого розгону і хорошу швидкість, хоча на правильно заточених ковзанах з канавкою кататися легше і зручніше. Визначте, який тип заточки ви хочете виконати.
2
Заточити ковзани можна як самостійно, так і звернувшись до фахівця. Як правило, на громадських ковзанках працює майстер, який за невелику плату заточить вам ковзани . Також можна звернутися в спеціалізований магазин фігурних ковзанів або майстерню з їх ремонту. Віддаючи ковзани на заточку, вкажіть потрібну вам глибину желобка. Чим глибше канавка, тим краще маневреність і тим стійкіше ковзани на поворотах. Маленька канавка забезпечує високу швидкість. Якщо ви не хочете робити жолобок взагалі, точильники повинні сточити виїмку, тому в деяких місцях вам можуть відмовити в заточенню.
3
Якщо ви вирішили самостійно наточити фігурні ковзани , то за допомогою якого-небудь наждака (шліфувальний круг, напрямна пластина) зробіть жолобок у нових або сильно затуплених ковзанів. Якщо жолобок вже є, але необхідно його поглибити і загострити ребра, візьміть круглий напилок (діаметром близько десяти міліметрів для леза, товщина якого становить 4,5 міліметра) і вручну виводите форму жолоба, заточуючи при цьому краю.
4
Звертайте увагу на те, щоб жолоба не завалювався на ту чи другу сторону. Для цього накладіть поперек канавки рівну і плоску поверхню, яка повинна бути строго перпендикулярна лезу. Допускається невелике відхилення на три градуси. Потім зніміть задирки з леза дрібнозернистим брусочком. Жолобок у фігурних ковзанів повинен мати радіус від 11 до 15 міліметрів. Слідкуйте, щоб протягом усього леза рівні обох ребер були однаковими.
5
Заточуйте ковзани з певною періодичністю, залежно від того, як часто і як «агресивно» ви катаєтеся. Якщо ковзани трохи затупились, досить просто поправити леза ребер круглим напильником.
6
Леза без жолобка заточуються звичайної заточуванням для ножів, рухом перпендикулярно лезу. Потім зніміть стружку наждачним папером. Вийде якісна заточка без канавки.
Корисна порада
Ковзани пора заточити, якщо при повороті леза зриваються вбік або спостерігається прослизання при розгоні.
Якість катання на льоду залежить не тільки від майстерності, а й від стану ковзанів і їх заточки. При регулярному використанні леза стираються, заважаючи виконанню маневрів, поворотів та інших фігур. Існують різні способи заточки, які потрібно вибирати в залежності від манери катання і типу ковзанів. Виконувати заточку слід ретельно і уважно, так як вона визначає безпеку на льоду.
Вам знадобиться
  • - шліфувальний круг;
  • - круглий напилок;
  • - наждачний папір;
  • - дрібнозернистий брусок;
  • - заточка для ножів.
Інструкція
1
Фігурні і хокейні ковзани мають по всій довжині леза невелике заглиблення з двома ребрами з боків. Такий жолобок дає можливість збільшити тиск на лід, щоб краще ковзати по ньому, забезпечує маневреність при виконанні складних фігурних елементів, надає ковзанам стійкість. Поступово канавка стирається, тому її потрібно регулярно поглиблювати при заточуванні. Деякі любителі воліють плоскі леза без жолобків, так як на них можна розвивати велику швидкість. Подумайте, який варіант підходить вам.
2
Якщо ви вирішили відмовитися від желобка, візьміть заточку для ножів. Нагострити лезо, тримаючи її перпендикулярно. Наждачним папером зніміть стружку. Другий варіант - з канавкою - виконати складніше. Для цього використовуйте шліфувальний круг або направляючу пластину, щоб по всій довжині леза зробити поглиблення, рівномірний по ширині і розташоване рівно в центрі.
3
Потім круглим напильником поглибте жолоб і надайте йому правильну форму. У деяких випадках достатньо одного напилка, якщо канавка не стерли повністю. Слідкуйте, щоб ребра леза були однакові. Глибина жолобка може бути різною в залежності від типу ковзанів. На фігурних, як правило, роблять поглиблення з радіусом від 11 до 15 міліметрів, хокейні ковзани мають більш глибоку, але вузьку канавку. Коли виїмка готова, зніміть з леза задирки дрібнозернистим бруском. Заточите таким же чином другий коник, намагаючись зробити жолобок такої ж форми і глибини.
4
Бігові ковзани затачивают на спеціальних верстатах. Пару прикріплюють паралельно один одному і лезами вгору. За ним проходить широкий брусок, який формує рівну кромку, після чого тонкий брусок шліфує поверхню леза до ідеального стану. Канавки на таких ковзанах бути не повинно.
5
Якщо заточка лез представляє для вас труднощі, віднесіть ковзани до майстра на громадському ковзанці або зверніться в майстерню. Поясніть фахівцеві ваші вимоги, опишіть стиль катання. Врахуйте, що в деяких місцях не проводять заточку без виїмки.