Як розробити ліктьовий суглоб. Розробка ліктьового суглоба після перелому.

Після перелому ліктьового суглоба і фіксації за допомогою гіпсу, лікоть довго залишається нерухомим, і будь-які рухи даються з великими труднощами. Щоб відновити роботу ліктьового суглоба , слід пройти великий етап реабілітації, яку призначить лікар, і додатково робити вправи в домашніх умовах.
Інструкція
1
Якщо ви отримали закритий перелом ліктьового суглоба і рентгенівський знімок не показав зміщення, то вам накладуть гіпс на строк 5-6 тижнів. При відкритому переломі або при переломі зі зміщенням вас направлять на стаціонарне лікування, де проведуть операцію з відновлення зсуву і розтяжку. Лікування може зайняти від двох до 6 місяців.
2
Після зняття гіпсу вам призначать курс фізіотерапевтичних процедур, масаж, розробку суглоба на спеціальному обладнанні і порадять робити вправи в домашніх умовах.
3
У домашніх умовах ви можете кілька разів на день проводити проста вправа по згинання та розгинання ліктя. Спочатку проводите його без навантаження. У міру відновлення рухливості, а на це піде приблизно 2-3 тижні, починайте проводити вправи з невеликим навантаженням. Для цього беріть в руку гирю вагою 1 кг і проводите вправу по згинання та розгинання до 50-100 разів за один прийом.
4
Додатково працюйте пензлем руки. Для цього ви можете використовувати м'ячик або просто по 100 разів стискати і розтискати долоню. Це побічно допомагає розробити ліктьовий суглоб, так як м'язи кисті подають сигнал всій руці.
5
Протягом тривалого часу після перелому не носіть тяжкості, які не напружуйте ліктьовий суглоб важкими сумками. Пройдіть усю процедуру реабілітації, призначену лікарем.
6
Якщо в лікті присутні сильні болі, то попросіть направлення на повторний рентген. Так як ліктьовий суглоб - це досить складний механізм, при найменшій підозрі на те, що він неправильно зрісся, вам призначать повторну операцію.
7
Весь час реабілітації не використовуйте зігріваючі компреси і зігріваючі мазі. Ви можете використовувати тільки ті мазі, які знімають больові відчуття. Якщо болі сильні, а рентген показав, що суглоб зрісся нормально, зверніться до лікаря. Вам призначать препарати, які допоможуть зняти біль. У міру розробки суглоба больові відчуття пройдуть.
Рука складається з трьох ланок - передпліччя, плеча і кисті. Всі ланки пов'язані між собою зв'язками, м'язами і суглобами і утворюють єдиний ланцюг, від якої залежать руху всіх сполучних частин руки. Розробляти суглоби необхідно після переломів і тривалої фіксації гіпсом.
Вам знадобиться
  • - м'ячик;
  • - пластикові пляшки;
  • - гирі вагою 0,5 кг і 1 кг;
  • - прилад для перевірки сили жиму.
Інструкція
1
Якщо ви довго носили гіпс і після того, як вам його зняли, суглоби продовжують залишатися нерухомими, опухають і болять, то вам призначати физиолечение, лікувальну гімнастику. У деяких випадках лікар призначає голковколювання або лікувальний масаж.
2
Ви повинні повністю виключити підняття важких предметів. При болях у суглобах раціонально пити нестероїдні протизапальні препарати і застосовувати нестероїдні мазі, але їх використання можливе тільки за рекомендацією лікаря.
3
Незалежно від того, ламали ви лопатку, ключицю, які відносяться до плечового ланці або була поламана ліктьова кістка або кисть, вам необхідно проводити комплекс вправ в домашніх умовах.
4
Весь комплекс вправ, який вам необхідно проводити систематично протягом 1-3 місяців вам порекомендує лікар. Самостійно ви можете від 30 до 100 разів розгинати і згинати лікоть. Спочатку проводите вправи без навантаження. У міру того, як лікоть почне досить легко згинатися і розгинатися, приступайте до вправ з навантаженням. Для цього ви можете налити в пластикову пляшку 0,5 літра води і проводити вправу з навантаженням. Замість пластикової пляшки можна взяти гирку відповідної ваги. У міру розробки ліктьового суглоба збільшуйте навантаження до 1 кг.
5
Для розробки ліктьового суглоба ви можете стискати і розтискати кисті рук по 100-200 разів. При стисканні і разжіманіі кистей задіяні всі суглоби руки, ліктьовий, плечовий і суглоби зап'ястя. Для посилення дії візьміть гумовий мячик або пластмасовий прилад, який призначений для перевірки сили жиму.
6
Для розробки плечового суглоба зігніть руку в лікті, піднімайте зігнуту руку до рівня плеча по 50-100 разів.
7
Всі вправи протягом дня робіть по 2-3 рази. Якщо у вас з'явився сильний біль, набряки, припиніть вправи і зверніться до лікаря. Вам проведуть повторний рентген і порадять інші методи розробки суглобів руки.