Як виростити чилі перець. Як виростити перець чилі в домашніх умовах.

Перець чилі - це гострий червоний перець, якого начитується більше 40 сортів. Вирощується у вигляді однорічної і багаторічної культури. Використовується для приготування різних страв, в молотом вигляді виходить червоний пекучий перець, який багато хто любить додавати в різні страви. При правильній агротехніці вирощування дає рясні врожаї доспілих плодів.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - ящики;
  • - грунтова суміш;
  • - мінеральні добрива;
  • - марганцівка.
Інструкція
1
Ви можете вирощувати перець чилі в городі, в саду, вдома на підвіконні або в зимовій теплиці. Проведіть передпосівний обробіток насіння в слабкому розчині марганцівки або в розчині стимулятора росту. Для цього помістіть насіння в стакан і залийте одним із зазначених розчинів на 20 хвилин. Злийте розчин через сито, щоб не виіть разом з ним насіння.
2
Висівайте насіння в підготовлений грунт в ящиках. Грунт краще придбайте в магазині для садівників і городників, призначену для вигонки розсади. Вона має насичений склад і легку структуру, що дозволяє отримати дружні сходи і міцну розсаду.
3
У середній смузі Росії висівайте перець чилі на розсаду в 20 числах березня, посів можете виробляти до середини квітня.
4
Висівайте насіння на відстані 1 см, на глибину 1,5 см. Присипте їх землею, акуратно полийте, накрийте целофаном і поставте ящики в тепле місце з температурою 24 градуси. Слідкуйте, щоб грунт не пересихала. Перші сходи з'являться на 12 день. Перенесіть ящики в світле місце, температуру знизьте до 18-20 градусів, поливи виробляєте помірно, так як рослини можуть захворіти, а коріння підгнити.
5
В фазі 2 справжніх листочків распікіруйте перець на відстані 10 см. Як тільки розпікувати перець зміцніє, зробіть першу підгодівлю рідкими комплексними мінеральними добривами.
6
Висаджуйте перець на постійне місце після минования загрози заморозка. Для середньої смуги Росії приблизні терміни висадки, це друга декада червня.
7
Підготуйте для перцю чилі легку, удобрений грунт. Підв'язувати до шпалери перець немає необхідності, так як він має дуже міцний стовбур і рідко виростає високий. Висаджуйте перець на відстані 15х20 см. Цією площі йому буде достатньо для розвитку і плодоношення.
8
Догляд за перцем чилі полягає у своєчасній прополці, розпушуванні і підгодівлі мінеральними добривами. Прибирайте урожай у міру дозрівання перцю.
9
Якщо ви хочете продовжити вирощувати перець, то перед настанням стійких нічних заморозків пересадите рослини в ящики або горщики і занесіть в квартиру.
Зверніть увагу
Проте кожен городник стикається з такою проблемою, як значне уповільнення зростання розсади перцю після пікіровки в окремі горщики. Це пояснюється тим, що корінці солодкого перцю дуже чутливі до найменших механічних впливів. Щоб уникнути подібних моментів, спробуйте вирощувати перець без пікіровки.
Корисна порада
Висадку розсади баклажан і перців проводять слідом за висадкою розсади помідор, коли грунт прогріється до 10-12 ° С. При вирощуванні перцю та баклажанів у відкритому ґрунті радимо мати напоготові покривний матеріал або паперові ковпаки на випадок заморозків. Як виростити ранні перець і баклажани в теплиці. Баклажани та перці можна вирощувати в одній теплиці з помідорами.
Якщо ви любите їжу погостріше, але не довіряєте якості магазинних овочів, виростите гострий перець у себе на підвіконні.

засівають перець найкраще в кінці лютого - початку березня. В ящик з землею посадите на глибину 1-1,5 см насіння і чекайте, коли у розсади з'являться 2 листочка. Після цього помістіть паростки в банки з землею і поливайте водою кожен день. Важливо, щоб температура повітря не опускалася нижче +15 і не була вище +35 градусів.

Готовою вважається розсада з 7-10 листям, і поливати її слід вже всього 1-2 разів на тиждень. Коли рослини зацвітуть - 3 рази. Причому температура води повинна бути не нижче +25 градусів. Припинити поливати перець потрібно за два тижні до зривання останнього плода.

Проте різні сорти перцю вимагають і різного часу на дозрівання. Таким сортам, як Бабине літо, Пламень, Харківський або Тульський потрібно 40-60 днів. До 75 днів буде потрібно астраханському перцю і таким сортам, як Каена, Блискавки, Слонячий хобот і Пекучий букет.

Крім усього іншого, гострий перець ще й дуже корисний. Він не тільки бадьорить своєю пекучістю, але і покращує роботу травлення.