Як містити бройлерів.

Багато птахівники вважають за краще вирощувати курчат бройлерів в домашніх умовах. Особини досягають максимального зростання протягом п'ятдесяти днів з моменту народження, мають велику вагу. М'ясо таких курей застосовують і в дитячому харчуванні, з нього готують безліч страв.
Інструкція
1
Купуйте десятиденних курчат, ті, які вилупилися раніше, можуть загинути. У пташенят яскраві блискучі очі. Не беріть бройлерів , чиї повіки злипаються, подібні птиці мляві, у них слабкий апетит.
2
Відведіть місце для утримання курчат. Найкраще бройлери ростуть в приміщенні закритого типу, з регульованим освітленням і певним температурним режимом. Візьміть коробку, клітку, ящик-грілку і т.д. Помістіть туди птахів.
3
Знайдіть матеріали, за допомогою яких ви утеплите місце утримання, продезінфікуйте коробки, ящики. У перший тиждень температурний режим повинен становити 30 градусів тепла. Якщо приміщення, де знаходяться курчата, велике, використовуйте додаткові огородження щоб звузити місце пересування, додаткові джерела обігріву, наприклад, обігрівач.
4
Переконайтеся, що потрібна температура досягнута, зніміть обмежувачі і поступово зменшуйте на один-два градуси нагрів приміщення. На 21-й день змісту бройлерів приберіть обігрівач. Залиште освітлення тільки над годівницею і місцем сну курчат. У перші 16 діб життя птахам необхідно цілодобове освітлення, потім його треба регулювати.
5
Контролюйте температуру постійно. Якщо вона падає, курчат треба помістити в окрему клітку, коробку і обігрівати лампами з інфрачервоним випромінюванням або грілками з гарячою водою, піском.
6
Спорудіть пташник з розрахунку квадратний метр на 60 бройлерів . Понизьте температуру на 4 градуси, чергуйте через кожні дві години темне й світле час, підтримуйте температурний режим за допомогою ламп з інфрачервоним випромінюванням. Це дозволить курчатам обмежити пересування і збільшити набір ваги.
7
Годуйте бройлерів рубаним яйцем, різаною відвареної морквою, свіжою зеленню. Вводите в раціон корми заводського виготовлення. Можете приготувати їжу самі, в неї обов'язково повинні входити вітаміни, мінерали, достатня кількість вуглеводів і білка. Включайте зернові, змішуйте їх з товченим відвареною картоплею. Давайте бройлерам сир, свіжі молочні продукти.
8
Слідкуйте за чистотою питної води. Придбайте декілька поїлок з розрахунку два літри на кожні 50 голів курчат. Відведіть ділянку годівниці довжиною 5 см на кожного бройлера. Лоткові годівниці розміщуйте з розрахунку одна штука на тридцять курчат. При скупченому змісті забезпечується тісний контакт один з одним, це розташовує до виникнення розкльову, повинно бути достатньо місця. У гарну погоду птахів можете випускати на прогулянку під своїм наглядом.
9
З десятиденного віку треба вводити в раціон рибу, трав'яне борошно. Ці продукти добре змішувати з комбікормом. Періодично годуєте курчат товченою крейдою, кістковим борошном, подрібненими черепашками.
10
Додавайте в питну воду марганцівку або харчову соду, якщо помітили понос у птахів. Перевірте чистоту підстилки, клітини, ящика або коробки. Міняйте воду щодня і використовуйте тільки чисті годівниці.
11
Зважуйте бройлерів щодня, придбайте ваги. Нормою вважається тушка, вагою 2-3 кг. По досягненні потрібної величини, подальше вигодовування недоцільно.