Як грати в шахи.

Шахи - одна з найдавніших ігор, яка відноситься і до науки, і до спорту, а також має мільйони комбінацій. Складність гри полягає в тому, що неможливо з точністю передбачити, який фігурою піде противник, тому кожен хід може стати фатальним.
Інструкція
1
Незважаючи на очевидну тактичну складність, навчитися грі можуть навіть школярі початкових класів. Перед тим як почати поєдинок, розташуйте перед собою ігрове поле, що складається з 64 чорно-білих клітин. У правому нижньому кутку повинна бути біла клітка. В «арсеналі» у гравців є 32 фігури. На поле чорні і білі вибудовуються так: на ближньому до краю ряду по краях ставлять дві тури, потім у напрямку до центру - два коня, потім - два слона. На клітку d1 ставиться ферзь, e1 - король. Другий ряд складається з 8 пішаків. Гру завжди починають білі.
2
Противники по черзі починають робити ходи, тобто, пересувають фігури на дошці на сусіднє не атакувати поле у відповідність з правилами гри. Мета - «з'їсти» короля. Коли королю поставлений мат, гра припиняється. Мат - це атака короля, яку неможливо усунути. Шах означає те, що королю загрожує безпосередня небезпека, від якої потрібно «втекти» або усунути іншими фігурами.
3
Пішаки ходять тільки вперед на одну клітку по діагоналі. Якщо пішак дісталася до будь-якої вільної клітки на найдальшої протилежній горизонталі (першої з боку противника), вона може бути замінена на будь-яку фігуру того ж кольору, крім короля. З початкового положення пішак може зробити один хід через одну клітку.
4
Як ходять інші фігуриК Приміром, король може піти тільки на одну сусідню клітку вперед, назад, вліво вправо і по діагоналі. Ферзь - на будь-яке вільне поле по вертикалі, горизонталі та діагоналі. Тура і слон ходять в напрямку «вперед-назад» на будь-яке поле, але тура - тільки по вертикалі і горизонталі, а слон - тільки по тих діагоналі. Хід конем може проходити навіть через зайняті поля і утворює зигзаг (буква Г). Якщо король не міняв положення, а тура ще не робила хід, можлива одноразова рокіровка. Але якщо на його шляху зустрічаються поля, атаковані противником, рокіровка заборонена.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Rr22MNdvUqc