Як навчити собаку ходити поруч. Як научічіть собаку команді помри.

Прогулянки з собакою по місту, проїзд в громадському транспорті, участь вашого вихованця в конкурсі неможливі без привчання до команди «Поруч». Причому собака повинна безвідмовно слухатися господаря при будь-яких обставинах.
Інструкція
1
Починайте кожне заняття з собакою з прогулянки протягом 10 - 15 хвилин. Тільки після вигулу переходите до навчання пса до руху близько господаря по команді «Поруч» або по жесту - удару долонею лівої руки по стегну.
2
Візьміть собаку за короткий поводок і поставте її зліва від себе. Повідець візьміть в ліву руку і тримайте його на відстані 20 - 30 см від карабіна. Петлю повідка накиньте на праву руку. Що залишився поводок між правою і лівою рукою буде вільно звисати.
3
Покличте собаку по її кличці і озвучте твердим голосом команду «Поруч». Лівою рукою зробіть ривок повідцем вперед, показавши тварині напрямок, і почніть рух. При зміні темпу руху повторюйте команду і робіть ривок повідця. Слідкуйте за собакою. Якщо тварина перебігає господаря вперед, то направте ривок повідця назад, якщо собака відстає від йде, то вперед. А якщо вона відходить в сторону, то потягніть поводок на себе. Коли собака прийме правильне положення близько господаря, заохотьте її погладжуванням, дайте шматочок улюблених ласощів.
4
Не тримайте поводок в натягнутому стані, інакше у собаки з'явиться звичка тягти господаря за собою. Після того як ви навчите собаку рухатися поруч по прямій, опрацюйте дресирування на поворотах. Спочатку дайте команду «Поруч», потім зробіть ривок повідцем в сторону повороту, а потім самі поверніть в цю сторону.
5
Переходьте до дресирування в погану погоду, при наявності подразників, як тільки собака навчитися команді в звичайних умовах. Потім починайте тренувати пса реагувати на жест. Для цього візьміть поводок в праву руку і почніть рух. При цьому лівою рукою вдарте по стегну і зробіть ривок повідцем.
6
Врахуйте, говорити про те, що собака навчена команді «Поруч» можна тільки в тому випадку, коли вона без повідка при будь-яких умовах по першій команді рухається поряд з господарем.
Зверніть увагу
При дресируванню не повторюйте команду «Поруч» без ривка повідка.