Як побудувати будинок з незнімної опалубки.

Використання незнімної опалубки дає можливість значно збільшити темпи монолітного будівництва із залізобетону. Крім цього, вона одночасно дозволяє утеплити зовнішні стіни будинку. Для цього застосовуються легкі полістирольні блоки. Вони легко пиляються і дають можливість побудувати стіни будь-якої форми. Дане будівництво не вимагає особливих навичок і великих грошових витрат.
Вам знадобиться
  • - незнімна опалубка з полістирольних блоків;
  • - рулонна гідроізоляція;
  • - арматура діаметром 8 мм;
  • - бетон;
  • - цегла;
  • крокви;
  • - OSB-плити;
  • - покрівля.
Інструкція
1
Зробіть цоколь і укладіть перші ряди кладки. Наприклад, можна використовувати монолітний стрічковий фундамент з цоколем з цегли. Якщо цоколь зводиться з таких же цокольних блоків, то в цьому випадку стіна будинку буде нависати над ним, так як стіновий блок з пінополістирольним вкладишем ширше його. Тому перед укладанням розкладіть блоки по стінах, щоб потім заощадити час і не робити зайві розпили блоків.
2
Покладіть по цоколю рулонную гідроізоляцію. Тільки після цього слід починати кладку стінових блоків і заливати бетоном. Будівництво стіни починайте з установки кутових блоків, потім натягніть між ними шнур, який буде рівнем для викладання рядових блоків. Скріплювати при цьому блоки між собою розчином не потрібно, для цього у них є на торцях гребені і пази. Слідкуйте, щоб блоки (їх внутрішні порожнини) всіх рядів стіни мали збіг по вертикалі. Перев'язку між рядами робіть за допомогою спеціальних кутових елементів і половинками блоків.
3
Викладіть один ряд блоків. Укладіть в виїмки, які маються нагорі коротких стінок блоку, арматуру діаметром 8 мм і скрутіть по довжині внахлест дротом. У порожнині по центру встановіть вертикальну арматуру і зв'яжіть її з попередньою або із заздалегідь встановленими в фундамент анкерами. Укладіть другий ряд блоків, надівши їх на вертикальну арматуру, яка стирчить з нижнього ряду, і знову укладіть поздовжню арматуру.
4
Зберіть 3-4 ряди, потім заповніть вертикальні порожнини бетоном. Ущільните його вручну або глибинним вібратором. Знову встановіть 3-4 ряди пінополістирольних блоків і т.п. У підсумку виходить монолітна бетонна армована стіна. Даний процес можна проводить з великою швидкістю і без високої кваліфікації. При цій технології не потрібна установка бетонних перемичок над дверними і віконними прорізами, немає необхідності також заливати монолітні пояси під балки перекриттів. Монолітна конструкція стіни володіє високими несучими характеристиками.
5
Встановіть перекриттях. Можна ставити плити перекриття, балки і лаги підлоги, для цього в блоках, які будуть для цього призначені виріжте перед заливкою бетону? частину і зробіть проріз для укладання. Проведіть інженерно-технічні комунікації. Технологія незнімної опалубки дає можливість будувати будівлі будь-яких форм і конфігурацій. Тому під комунікації зазвичай застосовують внутрішні порожнечі в блоках.
6
Встановіть покрівлю. Кроквяна конструкція не має яких-небудь особливостей. Створіть на них суцільний настил з OSB-плит, закріпіть по периметру відсотків і укладіть, наприклад, м'яку бітумну черепицю. Оштукатурьте стіни, вставте двері і вікна, настелите підлоги. Витрата бетону на 1 м2 стіни знаходиться в межах 0,075-0,125 м3.
Зверніть увагу
Порожнини верхнього ряду блоків заливайте до половини, щоб холодний шов був усередині.