Як вилікувати кішку.

Хвороби кішок, як і людей, різноманітні, і щоб точніше визначити, чим захворіло ваша тварина, потрібно уважно оглянути його.
Інструкція
1
Якщо ваша кішка почала чхати і кашляти, втратила апетит і весь час спить, це вірна ознака інфікування її організму одним з дуже небезпечних вірусів. Деякі вважають, що це застуда і чекають, коли вихованець видужає самостійно. Це не так, кішки можуть застудитися тільки якщо знаходяться на 30-градусному морозі не менше півгодини. Для того, щоб вилікувати улюблена тварина, потрібно негайно вживати дієвих заходів.
2
Насамперед огляньте тварину. Потрібно перевірити вушні раковини на предмет наявності нальоту, горлові лімфовузли - чи не збільшені вони, ротову порожнину кішки - немає виразок. Подивіться на колір виділень з очей і носа - все це стане в нагоді вам на первинному огляді у ветеринара.
3
Зверніться в довколишню ветеринарну клініку або викличте ветлікаря на будинок, якщо ви впевнені в його професіоналізмі. Добре б з'ясовувати адреси і телефони професійних ветеринарів заздалегідь, як тільки у вашому будинку з'являється тварина.
4
Перелічіть докладно всі ознаки захворювання, які ви могли виявити неозброєним оком. Все це допоможе для правильної постановки діагнозу.
5
Взагалі, симптоми захворювань при зараженні одним з трьох небезпечних вірусів - ринотрахеит, каліцівіроз і панлейкопенія - схожі між собою і поки не піддаються точному діагностуванню. В цьому випадку всіх захворілих тварин лікують за загальною схемою: призначаються щоденні по кілька разів на день ін'єкції антибіотика і вітамінів внутрішньом'язово протягом 2-х тижнів.
6
Потім, в разі поліпшення стану тварини, продовжують ін'єкції вітамінів ще протягом 10 днів.
7
Хворі тварини втрачають апетит, і для підтримки їх організму застосовують спеціальну багату білком дієту. Зазвичай пропонують варену морську рибу, м'ясо і яловичу печінку, перемелені в фарш, збитий сирий яєчний жовток, молоко. Все продукти обов'язково повинні бути зігріті до кімнатної температури.Предлагайте їжу захворілому тварині якомога частіше. Іноді доводиться годувати його насильно, щоб не допустити виснаження і зневоднення організму, що вкрай небезпечно при вірусному захворюванні.
8
Дуже важливо не припиняти лікування і не пропускати введення ліків, інакше у хворої тварини, особливо у віці до 1 року, можуть виникнути ускладнення, найнебезпечнішим з яких є пневмонія. Це захворювання дуже важко піддається лікуванню у кішок, і ніхто не застрахований від летального результату хвороби.
9
Щоб не ходити кожен день на уколи і зайвий раз не наражати стресу свого вихованця, ви можете придбати виписані ветеринаром препарати та шприци та проводити цю нескладну операцію самостійно. Придивіться, як робить укол фахівець, і після декількох спроб ви самі навчитеся цілком стерпно надавати допомогу своєму улюбленцю.
10
Не вірте «знавцям», які стверджують, що тварина захворіла в результаті того, що підхопило вірус від людини. Це неможливо, т.к. людської і котячі віруси мають настільки різну природу, що ні людина від кішки, ні кішка від людини заразитися ними не можуть.