Як спроектувати дерев'яний будинок.

Дерев'яні будинки знову увійшли в моду. Екологічність дерев'яних будинків вище всяких похвал, до того ж, дерев'яні будинки будувати дешевше, ніж цегляні. Та й виглядають вони дуже привабливо, практично не потребуючи додаткової декоративної обробці.
Вам знадобиться
  • - план місцевості;
  • - розміри відводиться під забудову землі;
  • - технічний проект.
Інструкція
1
Дерев'яні будинки характеризуються високими показниками теплозбереження, малою вагою, екологічністю і красою. Для побудови дерев'яного будинку потрібно в першу чергу розробити його ескізний проект та технічну документацію. Для цього слід вибрати тип бажаного будинку, зробити планування ділянки, креслення і т. П.
2
Складовими частинами проекту будинку є: генеральний план ділянки з розташуванням всіх споруд і проект вертикального планування, фасади будівлі з розмірами, плани поверхів, план покрівлі, поздовжні і поперечні розрізи основних приміщень будівлі, де відображуються конструктивні рішення будинку.
3
Етапи побудови дерев'яного будинку такі: спочатку робиться фундамент і опалубка, після конструкції зовнішніх стін і перекриттів, далі проводиться опалення, тепло- і гідроізоляція, водопостачання, каналізація.
4
Дерев'яні будинки можна зробити з оциліндрованих колод і клеєного бруса. У цих двох матеріалів є свої переваги і недоліки. Клеєний брус, приміром, має велику щільність і більш привабливий зовнішній вигляд, але він також вище за ціною. Зате обробку будинку з клеєного бруса можна почати відразу після його зведення, не чекаючи усадки.
5
Але у дерев'яного будинку з клеєного бруса є істотний недолік - відсутність повітрообміну в стінах на капілярному рівні (тобто, такий будинок «не дихає»). До того ж, несприятливі погодні умови і перепади температури можуть привести до деформації деревини. Так що якщо ви хочете будинок з хорошою повітропроникністю, скористайтеся оцинкованим брусом. Але споруди з цього матеріалу потребують усадки, причому усадка іноді може досягти 10% від загальної висоти будови і зайняти від 4-5 місяців до декількох років.
6
При експлуатації дерев'яного будинку потрібно підтримувати в ньому постійну позитивну температуру і стежити за рівнем вологості. Дерев'яні будинки рекомендують забарвлювати спеціальними фарбами, які пропускають повітря. Крім того, будинки з оциліндрованих колод слід раз на кілька років обробляти антисептиком для запобігання гнильних бактерій.