Як погасити борги по кредиту.

Доступність і миттєвість оформлення кредиту призводить до того, що росте число боржників за його виплатах. На питання, як не допустити виникнення заборгованості можна відповісти односкладово - не допускати прострочень в погашенні. Але, як вчинити, якщо довго все таки виник і його треба погасити?
Інструкція
1
Один з найоптимальніших відповідей на поставлене запитання - справно оплачувати щомісячні платежі, не допускати виникнення заборгованості. Якщо ви бажаєте достроково погасити кредит, то попередньо варто уточнити остаточну суму боргу. Варто врахувати, що більшість банків має ряд певних вимог. За умовами кредитного договору передчасно погасити залишок можна лише через кілька місяців. Наприклад, коли йдеться про споживчий кредит, то можна говорити про такі цифри, як три-шість місяців. Іпотечні кредити достроково можуть бути погашені лише через шість місяців, при цьому деякі банки встановлюють обмеження і по сумі мінімального платежу.
2
З введенням в дію материнського капіталу, питання щодо погашення боргу по іпотечному кредиту став для багатьох сімей вирішуваним. Тепер можна оплатити частину або всю решту до виплати суму даними сертифікатом. Варто врахувати, що якщо ви збираєтеся погасити лише частину іпотеки, то вам повинні розрахувати новий графік погашення кредиту.
3
Кредит, який ви отримуєте на банківську карту, вважається одним з найдоступніших, але разом з тим і найпроблемніший. На практиці виходить так, що повністю сплатити заборгованість буває вкрай складно. Суть проблеми криється в тому, що ви завжди маєте можливість зняти доступну суму з карти і продовжувати далі виплачувати щомісячний платіж. Таким чином, лише збільшуючи терміни погашення. Щоб повністю оплатити борг варто утриматися від того, що б не витрачати кошти, які йдуть на погашення або оформити перекредитування в тому банку, де у вас не буде можливості знімати кошти з картки. Варто також мати на увазі, що борг по кредиту, оформленому на карту, може рости за рахунок відсотків, які змінюються без узгодження з вами. В даному випадку бажано по можливості скористатися пільговим періодом, коли відсотки не нараховуються і оплатити борг в повному обсязі.
Зверніть увагу
Якщо ви особисто звертаєтеся в банк з метою погашення заборгованості, то при собі необхідно буде мати паспорт, а в залежності від видів кредиту може додатково знадобитися ще й кредитний договір, ну і звичайно, необхідна сума.
Корисна порада
Погасити борг можна в тому банку, в якому ви оформили кредитний договір. Для цього вам треба підійти до каси або скористатися послугами спеціалізованих банкоматів, терміналів, поштовим або банківським переказом.
Кожен, хто бере кредит в одному з банків, ризикує потрапити в складну ситуацію, якщо в силу несприятливих обставин не зможе своєчасно погасити борг. На сьогоднішній день заборгованість по кредиту є у багатьох громадян, так як же бути в цьому випадку? Чи є можливість все-таки виплатити кредит?
Вам знадобиться
  • - грошові кошти;
  • - витримка;
  • - спокій;
  • - підтримка.
Інструкція
1
Якщо настав термін оплати кредиту, а ви не можете його виплатити (наприклад, втратили роботу), проблеми в родині або інші неприємності - не чекайте колекторів, самі зателефонуйте в банк, а краще відвідайте банк самостійно і поясніть ситуацію, що склалася. Деякі банки можуть піти назустріч своїм клієнтам і запропонувати шляхи вирішення проблеми.
2
Якщо ви були у від'їзді і, повернувшись, виявили в поштовій скриньці квитанції про заборгованість по кредиту з банку, не панікуйте, візьміть себе в руки і дотримуйтесь пункту 1 даної інструкції.
3
Ви відвідали банк, де вам надали відстрочку платежу, але, коли настав черговий термін виплат, грошей знову не виявилося? Вихід один - шукати гроші.
4
Зателефонуйте друзям, знайомим, візьміть короткострокову позику або позику в іншої фінансової організації. Благо подібних компаній і приватних банків зараз достатньо. Отримати гроші можна без застав і поручителів по мінімальній кількості документів.
5
Маючи на руках суму грошей, достатню для оплати заборгованості по кредиту може е сміливо перекривати її шляхом перерахування грошової суми на банківський рахунок, який вказаний в договорі будь-яким зручним для вас способом. Це може бути внесення готівки через касу вашого банку, через банкомат або іншим способом, передбаченим вашим банком.
6
У разі повної відмови від сплати кредитної заборгованості будьте готові до виклику в суд і рішенню вашого запитання у відповідному порядку. Суд може зобов'язати вас до виплати боргу, або ж доведеться розлучитися з нерухомістю, автомобілем чи іншим наявним майном.
Зверніть увагу
Не варто затягувати з оплатою заборгованості - це тільки погіршить становище.
Корисна порада
Не ігноруйте дзвінки та документи, що надходять з банку.