Як підібрати дозу інсуліну.

Сьогодні люди не замислюються про те, що ще на початку минулого століття цукровий діабет вважався смертельною хворобою. І тільки після винаходу інсуліну страждають цим захворюванням отримали не лише можливість жити довгі роки, але і поліпшити якість життя.
Інструкція
1
Визначаючи дозу інсуліну, виходите з декількох факторів. Слід врахувати рівень концентрації глюкози в крові та в сечі, час доби, в який ви збираєтеся робити ін'єкцію. Крім того, обов'язково врахуйте, скільки приблизно вуглеводів ви збираєтеся споживати після ін'єкції, а також рівень фізичної активності після їжі.
2
Враховуйте не тільки головні, а й другорядні фактори при визначенні дози інсуліну: - маса тіла, в тому числі товщина жирового шару. Чим більше вага хворого, тим повільніше відбувається всмоктуваність препарату; - вагітність і лактація; - наявність ниркової недостатності; - наявність гострих інфекцій, травм, стресових ситуацій. В даному випадку необхідно підвищити дозу інсуліну; - прийом інших лікарських препаратів. Перед введенням інсуліну слід уважно прочитати інструкцію до них.
3
Визначайте дозу інсуліну не теоретичним, а дослідним шляхом. Перший розрахунок повинен проводитися в лікарні при строгому дотриманні дієти і режиму дня. Потім дозу можна визначати і вдома, коригуючи її залежно від способу життя.
4
Розподіляйте індивідуально добову потребу в інсуліні, але при цьому дотримуйтеся деяких правил: - при дворазовою ін'єкції інсуліну 2/3 добової дози краще вводити перед першим прийомом їжі, 1/3 - перед останнім прийомом. Але при цьому вранці застосовується інсулін середньої тривалості дії, а ввечері - короткою; - при триразовою ін'єкції 40-50% від добової потреби в інсуліні слід вводити перед першим прийомом їжі, 10-15% перед останнім прийомом їжі, решту - перед сном.
5
Пам'ятайте, що при неправильно підібраній дозі інсуліну може виникнути передозування. При цьому спостерігається підвищене потовиділення, слабкість, тремтіння в руках, виникає відчуття голоду. При сильному передозуванні, коли рівень цукру перевищує 2,7 ммоль/л, спостерігається психомоторне збудження, судоми, пригнічення нервової системи і навіть кома.